Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

5 pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem

Pomysł nr 1: zrobienie zielnika. Wybrane rośliny od wiosny do późnej jesieni można wklejać na karty brulionu. Zabawa jest zarówno przy wyborze kwiatów, jak w części plastycznej. Fot. Flora Press
 
 

Nieustanne wymyślanie pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem to nie lada wyzwanie. W galerii zdjęć podsuwamy 5 przepisów na udaną zabawę! Wspólny relaks pozwala na budowanie więzi emocjonalnej. O tym, dlaczego jest ona tak ważna, piszemy poniżej.
 

Jak budować relacje z dzieckiem?
 

„Naturalne macierzyństwo” jest sposobem na to, by wychować samodzielnego, silnego i pewnego swojej wartości człowieka, który potrafi nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Należy opierać się na empatii, szacunku i akceptacji. Spędzanie razem czasu powinno sprawiać przyjemność wszystkim uczestnikom: zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Tylko w ten sposób nawiąże się więź emocjonalna.

Relacje z dzieckiem nie powinny być budowane poprzez strach. Rodzic musi pamiętać również, by nie przelewać swoich niespełnionych ambicji na potomstwo. W innym przypadku młody człowiek może obudzić się jako nieszczęśliwy trzydziestolatek z problemem tożsamości – w końcu całe życie realizował marzenia kogoś innego.
 

Po co budować relacje z dzieckiem?
 

Udowodniono, że dzieci, które są w dobrych relacjach z rodzicami, cechuje wyższa inteligencja emocjonalna. Gdy dorastają, radzą sobie lepiej w komunikacji z innymi ludźmi i są odporni na porażki: w mniejszym stopniu zagraża im załamanie nerwowe. Złe relacje z rodzicami są przyczyną wielu zaburzeń psychicznych.
 

Dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu?
 

Najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, że 75% dzieci spędza mniej czasu na świeżym powietrzu niż więźniowie w zakładach karnych. Zjawisko to występuje w większości krajów wysoko rozwiniętych. Młodych ludzi dotyka otyłość, niedobór witaminy D, schorzenia kręgosłupa, ospałość i złe samopoczucie.

Zadaniem rodziców jest pokazanie dziecku, że na świeżym powietrzu czeka go wiele rozrywek. Co więcej, przyzwyczajenia wpojone w młodzieńczych latach, owocują w przyszłości. Mali sportowcy wyrosną prawdopodobnie na zdrowych i aktywnych dorosłych.

Tekst: Karolina Marek

Zapraszamy również do obejrzenia dekoracji: Kompozycje kwiatowe w kolorach wiosny.

reklama