Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kilka słów o urządzaniu wnętrz: Pracownia Pod Bezchmurnym Niebem

Dzieci kochają lale z Pracowni Pod Bezchmurnym Niebem. Są urocze i bardzo milutkie w dotyku kiedy się je przytula. Zdjęcia: Agata Bednarek, podbezchmurnymniebem.blogspot.com  
 
 

O urządzaniu wnętrz, dodatkach i inspiracjach rozmawiamy z Agatą Bednarek, właścicielką Pracowni Pod Bezchmurnym Niebem i autorką bloga podbezchmurnymniebem.blogspot.com.

Urządzanie wnętrza to dla mnie

Zabawa. Wiem w jakim " klimacie" czuję się najlepiej i tym tropem podążam. Pomimo młodego wieku zdążyłam się przekonać, że nowoczesne, chłodne pomieszczenia nie są dla mnie. I choć mi się podobają - nie czuję się w nich na dłuższą metę dobrze. Raz spróbowałam i wiem, że do tego nie wrócę. Teraz podpatruję poczynania swoich blogowych koleżanek, także tych z zagranicy - Norwegii oraz Danii - i czasem przemycam od nich pomysły do swojego domu.

Najważniejsze w domu jest

Zdecydowania rodzina. Wszystko w koło to tylko ściany i mniej, bądź bardziej wartościowe przedmioty. Bez męża i córki ten dom byłby pusty i nic nie wart tak naprawdę... bo cóż za przyjemność posiadać wszystko, a nie mieć z kim tej radości dzielić?

Mój ulubiony styl wnętrza

Bardzo podobają mi się wnętrza w stylu prowansalskim, cottage i skandynawskim, chociaż ten ostatni jest zbyt ascetyczny. Złotym środkiem jest Prowansja. Połączenie bieli z ciepłymi, pastelowymi odcieniami i przemycone gdzieniegdzie wiejskie akcenty.

W kuchni najbardziej lubię

Pichcić ze swoją czteroletnią córką. I choć dom później wygląda, jakby wpadła do nas spożywcza bomba, to i tak jest warto. Lubię też kolorową, bajecznie pastelową ceramikę IB Laursena. Jestem w niej zakochana już od dawna i sukcesywnie ją kolekcjonuję. Nie tylko jest funkcjonalna, ale również cieszy oczy.

W salonie moich marzeń nie może zabraknąć

Zdecydowanie kominka. Nic tak nie poprawia mi nastroju w trakcie jesieni i zimy, jak migoczące światło ognia, trzaskające drewno i ten zapach... Nie wyobrażam sobie również, aby mogło zabraknąć wygodnego fotela i kosza pełnego kolorowych włóczek!

Te dodatki zawsze się sprawdzają

Uwielbiam wszelkie koce, pledy, poduchy i uważam, że odpowiednio dobrane odnajdą się w każdej aranżacji. Polecam też latarenki - wieczorami dodają uroku i nieco romantyzmu, a za dnia są piękną ozdobą.

Inspiruje mnie

Wnętrzarsko - internet i gazety. W życiu inspiracji nie szukam - idę swoją ścieżką. Czasem lubię tylko popodglądać zdjęcia z profili społecznościowych i blogów zagranicznych koleżanek. Tak naprawdę najbardziej inspirują mnie pozytywne emocje. Nie musi to być bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, ale film, książka, czy nawet cytat. Ważne, aby miał pozytywne przesłanie. Wówczas nabieram nowej, dobrej energii i chęci do działania w różnych kierunkach.

Kiedy myślę o domu za miastem

Przede wszystkim słyszę ciszę...

reklama