#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama
Ispirazione Italiana! Nowa kolekcja kaw od Nespresso zabiera nas do Włoch

Ispirazione Italiana! Nowa kolekcja kaw od Nespresso zabiera nas do Włoch

Rzemiosło

Premiera najnowszej kolekcji kaw Nespresso – Ispirazione Italiana za nami! Degustacja włoskich aromatów była okazją do porozmawiania o tym, jak kawę pijają Włosi. I tak, w Neapolu popularna jest mocna arabika z robustą, która dodaje naparowi i kremowości i kofeiny. W Wenecji kawa jest mniej intensywna. Co z Rzymem, Palermo i Florencją?

– Jak kawę piją Włosi? Rano, do godz. 11.00, tylko kawa z mlekiem jako śniadanie, podawana ze słodką przekąską. Po posiłku kawa jako digestivo, które wspomaga trawienie – tak o kawie opowiedziała nam Tessa Capponi-Borawska, pisarka, felietonistka i rodowita Włoszka. – Potem, w ramach przerwy w ciągu dnia, wyłącznie szybkie espresso przy barze. – wyjaśniała.

Zasady warto znać po to, aby je łamać!

– Zasad dotyczących picia kawy jest wiele i różnią się one od siebie w zależności od regionu. Oczywiście należy je znać, ponieważ to część kultury oraz dziedzictwa. Z taką wiedzą śmiało możemy przyjąć najważniejszą regułę, czyli to, że zasady można łamać i warto pić taką kawę, jaką się lubi i kiedy ma się ochotę! Aby był to przyjemny rytuał i pysznie spędzony czas. – tłumaczyła.

Venezia, fot. materiały prasowe Nespresso

Filiżanka kawy w domu jak z Wenecji czy z Neapolu?

Podczas spotkania najwięcej uwagi poświęcono w szczególności dwóm włoskim miastom: Neapolowi i Wenecji. Od PR Manager marki Nespresso, Joanny Tusiewicz, dowiedzieliśmy się, że to właśnie te miasta stały się inspiracją dla Nespresso do stworzenia dwóch nowych kaw. Mogliśmy spróbować zarówno ciemno palonej, intensywnej w smaku „Ispirazione Napoli”, jak i „Ispirazione Venezia”, zbalansowanej, z wyczuwalnymi kwiatowo-owocowymi aromatami.

Degustacyjna podróż z Nespresso

Dlaczego właśnie Włochy? Okazuje się, że słoneczna Italia jest wpisana w DNA marki Nespresso, które podziwiając tradycyjne włoskie rzemiosło kawowe, pragnie umożliwić każdemu wypicie idealnej filiżanki espresso w swoim domu.

Wybór kapsułki i dodatków do kawy, pozwala na przygotowanie takiej kawy, na jaką mamy ochotę. Zasady możemy łamać do woli. Mimo to, łatwy system parzenia kawy Nespresso i wyselekcjonowana mieszanka z kapsułki gwarantuje jej jakość jak z włoskiej kawiarni.

Spróbuj przepisów na bazie nowych kaw Nespresso: 

Cappucino w stylu deseru Tiramisu

Cytrusowo-wytrawne kawowe orzeźwienie

 

***

Nowa kolekcja kaw Ispirazione Italiana jest już dostępna w butikach Nespresso. Kawy można zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną. Aby uzyskać więcej informacji o ofercie Nespresso Ispirazione Italiana, w tym zapoznać się z przepisami na kawę, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.nespresso.com/pl/pl/ispirazione-italiana-coffee-capsules.

***

Palermo, fot. materiały prasowe Nespresso
Palermo, fot. materiały prasowe Nespresso
Roma, fot. materiały prasowe Nespresso
Roma, fot. materiały prasowe Nespresso

DEDYKOWANY PROGRAM RECYKLINGU NESPRESSO

Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi zarówno wobec konsumentów jak i wobec środowiska. Marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dzięki któremu każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Wystarczy zanieść zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekazać je kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie on-line. Nespresso zachęca konsumentów, by aktywnie korzystali z dedykowanego programu recyklingu.

 

Zdjęcia: materiały prasowe Nespresso

Zobacz również