Ispirazione Italiana! Nowa kolekcja kaw od Nespresso zabiera nas do Włoch

Ispirazione Italiana! Nowa kolekcja kaw od Nespresso zabiera nas do Włoch

Rzemiosło

Premiera najnowszej kolekcji kaw Nespresso – Ispirazione Italiana za nami! Degustacja włoskich aromatów była okazją do porozmawiania o tym, jak kawę pijają Włosi. I tak, w Neapolu popularna jest mocna arabika z robustą, która dodaje naparowi i kremowości i kofeiny. W Wenecji kawa jest mniej intensywna. Co z Rzymem, Palermo i Florencją?

– Jak kawę piją Włosi? Rano, do godz. 11.00, tylko kawa z mlekiem jako śniadanie, podawana ze słodką przekąską. Po posiłku kawa jako digestivo, które wspomaga trawienie – tak o kawie opowiedziała nam Tessa Capponi-Borawska, pisarka, felietonistka i rodowita Włoszka. – Potem, w ramach przerwy w ciągu dnia, wyłącznie szybkie espresso przy barze. – wyjaśniała.

Zasady warto znać po to, aby je łamać!

– Zasad dotyczących picia kawy jest wiele i różnią się one od siebie w zależności od regionu. Oczywiście należy je znać, ponieważ to część kultury oraz dziedzictwa. Z taką wiedzą śmiało możemy przyjąć najważniejszą regułę, czyli to, że zasady można łamać i warto pić taką kawę, jaką się lubi i kiedy ma się ochotę! Aby był to przyjemny rytuał i pysznie spędzony czas. – tłumaczyła.

Venezia, fot. materiały prasowe Nespresso

Filiżanka kawy w domu jak z Wenecji czy z Neapolu?

Podczas spotkania najwięcej uwagi poświęcono w szczególności dwóm włoskim miastom: Neapolowi i Wenecji. Od PR Manager marki Nespresso, Joanny Tusiewicz, dowiedzieliśmy się, że to właśnie te miasta stały się inspiracją dla Nespresso do stworzenia dwóch nowych kaw. Mogliśmy spróbować zarówno ciemno palonej, intensywnej w smaku „Ispirazione Napoli”, jak i „Ispirazione Venezia”, zbalansowanej, z wyczuwalnymi kwiatowo-owocowymi aromatami.

Degustacyjna podróż z Nespresso

Dlaczego właśnie Włochy? Okazuje się, że słoneczna Italia jest wpisana w DNA marki Nespresso, które podziwiając tradycyjne włoskie rzemiosło kawowe, pragnie umożliwić każdemu wypicie idealnej filiżanki espresso w swoim domu.

Wybór kapsułki i dodatków do kawy, pozwala na przygotowanie takiej kawy, na jaką mamy ochotę. Zasady możemy łamać do woli. Mimo to, łatwy system parzenia kawy Nespresso i wyselekcjonowana mieszanka z kapsułki gwarantuje jej jakość jak z włoskiej kawiarni.

Spróbuj przepisów na bazie nowych kaw Nespresso: 

Cappucino w stylu deseru Tiramisu

Cytrusowo-wytrawne kawowe orzeźwienie

 

***

Nowa kolekcja kaw Ispirazione Italiana jest już dostępna w butikach Nespresso. Kawy można zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną. Aby uzyskać więcej informacji o ofercie Nespresso Ispirazione Italiana, w tym zapoznać się z przepisami na kawę, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.nespresso.com/pl/pl/ispirazione-italiana-coffee-capsules.

***

Palermo, fot. materiały prasowe Nespresso
Palermo, fot. materiały prasowe Nespresso
Roma, fot. materiały prasowe Nespresso
Roma, fot. materiały prasowe Nespresso

DEDYKOWANY PROGRAM RECYKLINGU NESPRESSO

Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi zarówno wobec konsumentów jak i wobec środowiska. Marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dzięki któremu każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Wystarczy zanieść zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekazać je kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie on-line. Nespresso zachęca konsumentów, by aktywnie korzystali z dedykowanego programu recyklingu.

 

Zdjęcia: materiały prasowe Nespresso

Zobacz również