Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Mirosław Dziewiałtowicz

Mirosław Dziewiałtowicz
 
 


Mirosław Dziewiałtowicz urodził sie i mieszka w Starym Siedlisku - małej wsi na Warmii.

Jest rzeźbiarzem samoukiem i tworzy od ponad 40 lat. W przeciągu czterech dekad uczestniczył w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego prace zakupiły Muzea Etnograficzne w Olsztynku i Toruniu. Z czasem jego rzeźba ludowa przeistacza się w rzeźbę profesjonalną i uczestniczy w wystawach i salonach dla artystów profesjonalnych.

Oprócz swojej twórczości rzeźbiarskiej jest także znany jako organizator plenerów i innych przedsięwzięć artystycznych. Od 1985 roku organizuje "Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi" międzynarodowe spotkania artystyczne za każdym razem gromadzące malarzy, rzeźbiarzy, poetów i muzyków z kraju i zza granicy. Od 26 lat Stare Siedlisko stało się znanym ośrodkiem wymiany kulturalnej miedzy przyjezdnymi artystami i mieszkańcami wsi. Już jako 17-latek organizował i prowadził kabaret wiejski. Organizuje także warsztaty artystyczne i ekologiczne dla dzieci i młodzieży. Niezwykły temperament, mnóstwo pomysłów  i chęć uczestniczenia w życiu kulturalnym sprawiło iż Dziewiałtowicz od lat stanowi prawdziwa instytucje w krajobrazie kultury regionu elbląskiego.

reklama

Za swoją działalność animatorską i artystyczną otrzymał wiele wyróżnień i medali szczebla wojewódzkiego i Ministra Kultury. W latach 80-tych współpracował z Teatrem Dramatycznym w Elblągu przy realizacji dekoracji do sztuk. W swoim domu stworzył" Galerie Sztuki Wszelkiej" gdzie organizuje kilka wystaw rocznie zarówno swoich prac jak i innych artystów.

Ważniejsze wystawy zagraniczne:

1971, 1973 - Kaliningrad, Dom Kultury (wystawa zbiorowa)
1988 - Międzynarodowe Targi w Mulhouse, Francja
1992 i 1997 - Ratusz w Syke, Niemcy (zbiorowa i indywidualna)
1998 - Rotenburg, Niemcy (zbiorowa)
2003 - wyspa Borkum, Niemcy, wystawa i realizacja kilkumetrowej rzezby "Latarnia Morska"
2009 - Leer i Duseldorf , Niemcy (zbiorowa)

Wiele wystaw w Polsce (Olsztyn, Elbląg, Gdansk, Chotomów, Smigiel) uczestnictwo w Salonie Elbląskim w Galerii El.


Kontakt: Mirek Dziewiałtowicz
tel. 055 2486066
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.