Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

STYLOVE dekoracje weselne

 
 

Od kilku sezonów w kwestii motywów przewodnich ślubów i wesel nieprzerwanie króluje motyw przyjęcia rustykalnego. Nie dziwi fakt, że wielu osobom przypadł do gustu ten zupełnie niewymuszony, naturalny, styl bez zadęcia. Wpasowuje się on doskonale w każda porę roku, można bardzo zgrabnie wkomponować go w niemal każde otoczenie.

Rustykalnie – znaczy prosto i stylowo

Jak przy pomocy dekoracji weselnych urządzić miejsce przyjęcia, by jak najbardziej oddawało klimat rustykalny? Wystarczy kilka oryginalnych pomysłów, głowa pełna kreatywnych rozwiązań, materiał, a okaże się, że większość dekoracji będzie można wykonać samodzielnie. Decyzja o własnoręcznym przygotowaniu różnych elementów dekoracyjnych wesela z pewnością pomoże wzmocnić relacje między przyszłymi małżonkami, a wspólne przygotowania w większym gronie zacieśnią więzi przyjacielskie i rodzinne. Same korzyści!

Przed podjęciem pierwszych kroków mających na celu zakup i zgromadzenie wszelkich materiałów i przedmiotów służących do udekorowania miejsca wesela, warto zaczerpnąć nieco inspiracji. Internet to kopalnia zdjęć, pomysłów, czy też grup, w których już-żony dzielą się swoimi radami, doświadczeniem i konkretnymi rozwiązaniami. Jednym z miejsc, które można odwiedzić, licząc na dawkę inspirujących informacji, jest platforma ślubna Wedding.pl – pełna obszernych galerii zdjęć i porad specjalistów. Po odwiedzeniu tego portalu żadna przyszła panna młoda (i pan młody!) nie zostanie bez pomysłu i bez swojej wizji.
 

Stół z po…mysłem!

Jednym z pierwszych miejsc, o które warto zadbać, by było w klimacie przewodnim ślubu, jest stół. Miejsce, przy którym spędza się wiele czasu podczas wesela, miejsce rozmów, inspirujących opowieści, śmiechów i prawdziwego biesiadowania. Styl rustykalny bardzo mocno kojarzy się z drewnem, zatem najbardziej pożądane na sali weselnej będą stoły z surowego drewna, w wersji sauté. Jeżeli jednak miejsce przyjęcia nie dysponuje takimi stołami, każdy inny stół można doskonale wpasować w sielski klimat, nakrywając go lnianym obrusem w kolorze białym, ecru czy naturalnego lnu, dodając (lub niekoniecznie) koronkowe elementy: bieżniki, serwetki.

Mając przygotowaną bazę warto „obsypać” stół mniejszymi elementami nawiązującymi do stylu rustykalnego: świece w lampionach lub słoikach, wazony (najlepiej każdy z innej „parafii’) z polnymi kwiatami, drewniane pieńki-podkładki, sztućce przewiązane zwykłym sznurkiem – pomysłów jest o wiele więcej, warto jednak mieć z tyłu głowy zasadę „co za dużo to niezdrowo” i tak dobrać wszystkie dodatki, by tworzyły spójną, nieprzesadzoną całość.
 

Dekoracja miejsca

Prócz pięknie wystylizowanego stołu, należy cała salę - miejsce przyjęcia dopasować do rustykalnego klimatu. Doskonale nadadzą się do tego girlandy i chorągiewki przywieszone u sufitu, koronkowe „firany” w oknach lub pełniące funkcję podziału przestrzeni. Rustykalne przyjęcie to przede wszystkim ciepłe światło. Lampiony, świece, małe lampeczki czy świecące girlandy dodadzą przestrzeni przytulności, ciepła i rodzinnej atmosfery.

Bukiety kwiatów, mech na parapetach czy dodatkowych stolikach świetnie „zagrają” z całością. Przemycić w takiej stylizacji można również pewne „rekwizyty” – stare walizki, skrzynie i drewniane palety, drabiny, duże konary drzew prosto z lasu będą same w sobie dekoracją, ale mogą posłużyć jako np. stelaż do zamontowania wspólnych zdjęć czy ręcznie wykonanych babcinych koronkowych serwetek.
 

Artykuł powstał przy współpracy z marką Wedding.pl
Zdjęcia: Shutterstock

reklama