Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Butelkowy dizajn

Projekty Laurence Brabant.


Dla francuskiej projektantki Laurence Brabant (www.laurencebrabant.com) pusta butelka po winie nie jest śmieciem, tylko początkiem nowej historii, cennym materiałem, z którego „wypączkują” fantazyjne karafki, zestawy kieliszków, świeczniki, a nawet bransolety czy sztućce.

Uzbrojona w palnik i zestaw narzędzi Francuzka powołuje do życia szklane hybrydy z posczepianych pociętych albo ukształtowanych na nowo starych naczyń, butelek, kufli, salaterek. Patrzy człowiek na takie cacko, patrzy i dopiero po chwili zauważa w nim coś znajomego. Jakiś dobrze znany zarys denka, wyrwany z kontekstu dziubek, uszko, szyjkę. Na talencie Laurence Brabant poznali się już światowi kolekcjonerzy. Projektantkę zaproszono do współpracy z legendarną firmą Salviati produkującą szkło weneckie, do wspólnego projektowania z Martinem Margielą, Jeanem-Paulem Gaultierem oraz Phillippem Starckiem.

Jej "pojechane" wazony wpadły też w oko znanemu paryskiemu floryście Christianowi Tortu. Wypijmy za zdrowie Laurence, panowie, od dna!

reklama
Weranda Country nr 1/2014