Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Wypocznij w hamaku!

W hamaku szybciej się odprężamy i zasypiamy

Dzięki nim możemy się rozluźnić i oderwać od przyspieszonej rzeczywistości. Ale leżenie w hamaku wpływa też na nasze zdrowie.

Siedem zalet płynących z wypoczywania w hamaku:

1. Szybsze zasypianie

Miarowe i delikatne kołysanie w hamaku sprawi, ze szybko się odprężamy, a tym samym szybciej zasypiamy.

2. Brak punktów nacisku

Kiedy śpimy na ziemi każde zetknięcie się z nią powoduje wysyłanie sygnałów do mózgu, które pobudzają komórki nerwowe i wtedy odczuwamy ból. Jest nam niewygodnie, kręcimy się i często zmieniamy pozycję i bardzo ciężko znaleźć jest tą odpowiednią. Z pewnością specjalny materac sprawiłby, że problem punktów ucisku zniknąłby. Ale jest na to lepszy sposób – hamak, który nie wytwarza punktów nacisku. Nie będziecie się w nim kręcić w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji, ponieważ od razu ją znajdziecie.

reklama

3. Głębszy sen

Śpiąc w hamaku zasypiacie szybciej i nie kręcicie się poszukując odpowiedniej pozycji dla siebie, co może być dodatkową zaletą. Właśnie, głębszy sen! Badania wykazały, że bujanie się pomaga zsynchronizować aktywność mózgu i ułatwić przejście w fazę snu zwaną N2, która jest dość trudna do uzyskania. W związku z tym, że śpiąc przechodzimy przez fazę N2 bardziej się wysypiamy, a rano jesteśmy rześcy.

4. Nie trzeba ścielić łóżka...

Praktyczna zaleta dla nielubiących ścielić łóżka, bo hamak nie wymaga tej czynności! Wystarczy go wyczyścić raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Hamak szybko schnie, więc jeśli wypierzecie go rano, na wieczór będzie suchy.