Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Nowoczesny folk to hit

Nowoczesny folk to hit
 
 


Moda przychodzi do nas z Zachodu. Czy w istocie tak musi być? Dlaczego nie korzystać z tego co nasze, rodzime? Dlaczego nie wrócić do naszych korzeni? Nie do strojów ludowych - niewygodnych i często uważanych przez młodzież za niechlubne, ale do ich wzorów, kolorów, wybranych elementów i innych detali. Ich ilość „zaklęta” w różne kompozycje i zestawienia daje niezliczone możliwości. Liczy się przede wszystkim pomysł!

Coraz bardziej popularyzuje się moda na folklor, regionalizm, lokalny patriotyzm. I o to chodzi!!! Nasze korzenie to niezmierne bogactwo form, kształtów, kolorów i gotowych już wzorów. Wykorzystajmy to a nasz wygląd będzie jedyny w swoim rodzaju., niepowtarzalny i oryginalny. Każdy region Polski posiada wartości kulturowe, po które naprawdę warto sięgnąć i wyeksponować we współczesnym świecie m. in. Mody. Na Kaszubach stroje ludowe są już atrakcją kulturową. Występują w nich jedynie zespoły taneczne jak i inni przedstawiciele twórczości typowo ludowej. Jednakże są ludzie, których elementy kaszubskie inspirują do tworzenia pięknej oraz nowoczesnej odzieży, biżuterii i innych przedmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań współczesnej młodzieży Nowoczesny folk to hit !!!

reklama

Ubrać się tak można w Galeriach „Folk” i „Design” w Kartuzach, ul. Jeziorna 6, woj. pomorskie. Właścicielka, Stanisława Neubauer, jest jedną z pierwszych projektantek nowoczesnej odzieży kaszubskiej. Jej artyzm, patriotyzm i zachwyt pięknymi wzorami kaszubskimi przyczynił się do powstania wielu pomysłowych ubiorów. Jej wyroby są prezentowane na wielu konkursach i wystawach m. in. na konkursie Mody opartej na wzorach folkowych w Łodzi. Stworzyła kaszubską odzież codziennego użytku, ale też i piękne ubiory świąteczne.

Kolory zaczerpnęła z siedmiu podstawowych elementów krajobrazu czyli kolory z pól, jezior i lasów. Kolor niebieski niczym bezchmurne niebo, chabrowy odbijający się w tafli jezior kaszubskich, granatowy jak głębiny morskie, zielony to piękne i bogate w dary przyrody lasy, żółty jak łany dojrzewającego zboża na polach w promieniach gorącego słońca, czerwony jak maki wplecione we wianki młodych dziewcząt i kolor czarny jak rodzima ziemia czekająca na zasiew. Motywy to także elementy przyrody kaszubskiej: chabry, bratki, dzwonki, niezapominajki, lilie, goździki, róże, margerytki zawarte w prostych wzorach kaszubskich. Ujęła to wszystko w całość i oto powstała piękna biżuteria, która również prezentowana jest na wielu pokazach i wystawach.

Galerie Neubauer „Folk”i „Design” w Kartuzach oferują nietypową oryginalną odzież autorstwa właścicielki, nie tylko dla młodzieży. To kaszubska odzież folkowa, ale jakże współczesna. Piękne kaszubskie dodatki uzupełniają całość. Odzież folkową, zaprojektowaną przez Stanisławę Neubauer oraz biżuterię i inne dodatki można obejrzeć i nabyć również w sklepie internetowym na stronie www.galerianeubauer.pl  


Galeria Design, 83-300 Kartuzy, ul. Jeziorna 6A/1, tel. 58 736 88 99
www.galerianeubauer.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.