Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Recyklingowa biżuteria z papieru

Recyklingowa biżuteria z papieru Projekty Magdaleny Modzelewskiej
 
 


Jest to projekt kolekcji biżuterii opartej na recyklingu i przerobieniu już istniejących zasobów jakimi są kolorowe kartki papieru, a także gazety i stare nieużywane książki. Każdy z nas ma w swoich domach zbiory niepotrzebnej makulatury, dlaczego ich nie wykorzystać?

Moim celem było stworzenie czegoś, co zachwyci wzrok widza, a osobę noszącą uczyni wyjątkową, wyróżni ją z tłumu. Gdy znalazłam stare kartki do origami, wiedziałam, że do tego celu posłuży mi kolor!
 
Kolekcja, którą proponuję dzieli się na dwie części. Do powstania pierwszej użyłam gazet i książek, a do drugiej wspomniane kartki do origami. Kolia, która powstała zachwyca swoją barwną energią, a wykonanie jej z tysiąca małych trójkącików połączonych stalową linką czyni bardzo wytrzymałą. Jest estetyczna, a jej innowacyjność polega na wykorzystaniu papieru jako materiału biżuteryjnego. Elementy mają charakter modułowy, dzięki czumu ich produkcja jest łatwa i szybka. Dzięki prostym połączeniom można tworzyć niepowtarzalne kompozycje barwne.

reklama

Kolekcja jest niezwykle ekologiczna ze względu na recykling materiału. Składa się z 5 elementów: kolii, dwóch kolorowych bransolet, i dwóch bransolet stworzonych z papieru i gazety. Sznury, które wchodzą w skład kolii, można nosić razem i oddzielnie, jako bransolety, naszyjniki czy też breloki.

Grupą docelową mojego wyrobu może być każda kobieta. Elementy kolorowe nosić mogą nastolatki i osoby do ok 35 roku życia natomiast produkty z gazet i książek, ze względu na swój delikatny charakter kolorystyczny, osoby starsze.
 
Każdy z elementów jak już wspomniałam zrobiony jest z tysiąca małych trójkącików powkładanych jeden w drugi. Rozmiary to 2x2x2cm, 3x3x3cm i 4x4x4cm. Cała kolia i kolorowe bransolety powstały z tych najmniejszych modułów, w tym wypadku długość sznurów jest zróżnicowana i wynosi kolejno: 20cm, 40cm i 80cm. Bransoleta z gazet zrobiona zastała z modułu średniego, a bransoleta z książek z modułu największego, a ich długość to około 20cm.
 
Dzięki wykorzystaniu makulatury w produkcji biżuterii sprzyjamy ekologii i rzucamy nowe światło na materiały jubilerskie, dotąd im droższe tym bardziej prestiżowe.


/Magdalena Modzelewska/

www.wix.com/smodzelewska