Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jak urządzić sypialnię: wybieramy najlepsze łóżka, materace i pościel

Pościel Bandana, Essix, almidecor.com
 
 

W wygodnym łóżku i pięknej pościeli łatwiej przeczekać nawet największe jesienne szarugi. Przydadzą się idealny materac i modne powłoczki.

Wybieramy łóżko do sypialni

 
Nie trzeba od razu kupować wielkiego rzeźbionego mebla. Wystarczy do prostego materaca na nóżkach dorobić pomysłowy zagłówek: z poduch powieszonych na drążku, kilimu, desek przybitych do ściany albo tapety oprawionej  w ramy jak obraz. Można też namalować zagłówek na ścianie albo ustawić za łóżkiem parawan.
 

Kupujemy Idealny materac

 
Materac dobieramy do budowy ciała, naszych preferencji i stanu zdrowia. Najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu i porównać różne modele. Materac, który wybierzemy, musi dobrze podpierać kręgosłup, aby ciało mogło się zregenerować w trakcie snu. Kupujmy produkty znanych marek, a unikajmy materacy no-name, niezleżnie od tego, ile kosztują i jak dobre robią pierwsze wrażenie.
 
Zdjęcie: komplet pościeli Zara Home

Dobieramy Piękną pościel

 
Kiedy nadchodzą jesienne i zimowe chłody wybierzymy grubszą bawełnę – naturalną, ciepłą, przepuszczającą powietrze. Bardziej elegancka i trwalsza jest bawełna satynowa. Ta połyskująca tkanina może wydawać się zimna, ale to pozory. Jest bardzo miła w dotyku.
 
Pościele z modnego ostatnio lnu są antyalergiczne i przewiewne, latem chłodzą, zimą grzeją. Na siarczyste mrozy polecamy pościel flanelową. To tkanina miękka, bawełniana albo wełniana, i bardzo trwała.
 
 
Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: Rafał Lipski, Dariusz Radej, Aneta Tryczyńska, Leo Zappert, Gap interiors, materiały prasowe
 
reklama
 
Weranda Country nr 11/2018