Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dlaczego dobry materac jest ważniejszy niż łóżko?

Zdjęcie 3/6
 
 

Dlaczego sen jest ważny i co się dzieje, gdy się nie wyśpisz?


Każdy z nas przynajmniej kilka razy w swoim życiu doświadczył niesprzespanej nocy i wie jak trudny jest dzień po. Gdy się nie wyśpisz jesteś drażliwy, spada twoja koncentracja i chęć działania. Szybciej się męczysz, a do tego może dokuczać ci ból głowy. To wszystko wpływa na pracę, relacje, a nawet samoocenę. 

Podczas snu organizm regeneruje się i relaksuje, odpoczywają razem ciało i umysł, co jest niezwykle ważne, by podołać codzienności w dobrej formie. Zdrowy sen wspiera pamięć, odporność, pozytywnie wpływa na nastrój i poprawia wygląd skóry. Dobry nocny odpoczynek przekłada się na większą efektywność, lepsze samopoczucie, kondycję i kreatywność. 

Musimy mieć świadomość, że sen to naturalny środek odnowy biologicznej, dzięki któremu nasz organizm się regeneruje. Na sen poświęcamy w ciągu swojego całego życia około 20 lat, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, na czym śpimy – twierdzi dr n. med. Tomasz Chomiuk.

dobry materac jest ważniejszy niż łóżko


I to właśnie od niego warto zacząć urządzanie sypialni. Mimo, że niewidoczny, ma największy wpływ na jakość snu – regenerację organizmu oraz rozluźnienie ciała w nocy, która później wpływa na  samopoczucie. 

Źle dobrany może wzmocnić wady postawy i ból pleców oraz sprawić, że rano obudzisz się spięty i zmęczony. Jeśli po przebudzeniu odczuwasz dolegliwości bólowe, sztywność bądź dyskomfort to znak, że należy wymienić materac – podsumowuje dr Chomiuk.

reklama

Jak wybrać odpowiedni materac, aby dobrze i zdrowo się wyspać?


Najprostszym sposobem jest test dłoni. Połóż się na plecach i spróbuj wsunąć dłoń pod plecy, tuż nad pośladkami. Jeśli zrobisz bez trudu, materac jest zbyt twardy, natomiast jeśli nie możesz wsunąć dłoni pod kręgosłup, jest zbyt miękki. Dłoń powinna napotkać delikatny opór, wtedy wiadomo, że materac ma odpowiednią twardość.

Mitem jest, że materace ortopedyczne przeznaczone są tylko dla osób z chorobami kręgosłupa. Są dla każdego, kto wie, jak ważny jest zdrowy, komfortowy sen i zwyczajnie lubi się wyspać. Na przykład termoelastyczne materace medyczne SleepMed wspomagają rehabilitację, dbają też o odpowiednie ułożenie ciała, zapobiegając bólom kręgosłupa. Wyróżniono je certyfikatem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH za wysoką jakość, wyjątkowy komfort użytkowania oraz innowacyjne rozwiązania zapewniające antyalergiczność i higienę. 

WYBIERAJĄC MATERAC ZWRÓĆ UWAGĘ NA:
 

  • twardość – powinna być dopasowana do wagi i wzrostu. Wybierz materac, którego twardość zmienia się w zależności od strony, na którą został obrócony. Wszystkie materace SleepMed, poza odwracalnością, posiadają także warstwy, które możesz ustawiać w wybranej przez siebie kolejności.
  • podparcie kręgosłupa – idealny materac dopasowuje się do ciała i nie wywołuje nacisku. Materace ortopedyczne SleepMed mają aż 7 stref podparcia, a amortyzację zapewnia pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę i ułożenie ciała, dopasowując się do niego. Utrzymuje w ten sposób prawidłowe ułożenie kręgosłupa, zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się jego dysfunkcji, łagodzi bóle pleców, karku oraz umożliwia swobodny przepływ krwi.
  • przepływ powietrza – odpowiedni zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych i poprawia komfort snu. W materacach medycznych SleepMed zastosowano technologię AirForce, która polega na odpowiednim wycięciu pianek VPPHR w kratkę wentylacyjną. Gwarantuje to świeżość, wygodę oraz zdrowy sen. 
  • właściwości antyalergiczne – odpowiednia wentylacja i odprowadzanie wilgoci uniemożliwiają gromadzenie się kurzu oraz rozwój roztoczy i mikroorganizmów wewnątrz materaca. Produkty SleepMed polecane są osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny.

 

Materace piankowe SleepMed


Modele SleepMed Comfort, Premium i Supreme różnią się grubością pianki termoelastycznej (co wpływa na ich wysokość). Odpowiednia stabilizacja, bardzo dobre wsparcie 7 punktów ciała oraz właściwości antyalergiczne to ich największe zalety. Innowacyjna pianka termoelastyczna VitaRest® pod wpływem ciepła i ucisku przyjmuje kształt ciała, a maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca gwarantuje technologia Airforce.

Wkład materaca zabezpieczono nowocześnie zaprojektowanym pokrowcem Merced – zastosowana w nim taśma 3D pozwala zapewnia znakomitą wentylację. Specjalny design pokrowca gwarantuje uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.


Materac SleepMed Comfort

Materace hybrydowe SleepMed


Materace SleepMed Hybrid Premium i Hybrid Supreme łączą właściwości modeli sprężynowych i piankowych. Posiadają 7-strefową sprężynę typu Multi, która dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Materace hybrydowe gwarantują doskonałą elastyczność punktową i niezależnie od pozycji – wygodne ułożenie ciała podczas snu.

Podobnie, jak te piankowe, są odwracalne – spać można po obu stronach materaca, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości.


Materac SleepMed Hybrid Premium

5 rzeczy, które warto zrobić zanim położysz się spać

Na koniec mamy kilka rad, które sprawią, że nawet po ciężkim dniu dobrze się wyśpisz:

  • Przed snem wybierz się na spacer i dobrze wywietrz sypialnię,
  • Weź kąpiel z dodatkiem naturalnych olejków do aromaterapii,
  • Dwie godziny przed pójściem do łóżka nie oglądaj telewizji, nie korzystaj z komputera, nie sprawdzaj poczty, ani mediów społecznościowych na telefonie,
  • Popołudniu zapomnij o kawie, alkoholu i papierosach,
  • Późnym wieczorem zjedz lekką przekąskę, zapobiegnie to spadkowi cukru we krwi, więc nie obudzisz się w nocy głodny.

Zmień swoje nawyki i kładź się spać codziennie o tej samej porze – najlepiej przed 22, a szybko poczujesz różnicę.

Partnerem artykułu jest Sleepmed by Hilding Anders
sleepmed.pl


Marka SleepMed należy do szewdzkiej Grupy Hilding Anders, wiodącego producenta łóżek i materaców, którego produkty można kupić w ponad 60 krajach na całym świecie.