Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kuchnia w stylu retro: jak wybrać idealną płytę i piekarnik?

Kuchnia w stylu retro, SMEG, smeg-store.pl
 
 

Na czym ugotować rosół i w czym upiec pyszną szarlotkę według tradycyjnego przepisu babci? Do kuchni w stylu retro możesz wybrać najnowocześniejsze sprzęty, które przypominają te z ubiegłego wieku.

Jak DEALNĄ PŁYTĘ I PIEKARNIK do kuchni w stylu retro?

 

Wybierając kuchenkę, płytę i pierkarnik do rustykalnyego domu zwróć uwagę na detale – zaokrągloną szybkę, żeliwne ruszty, pokrętła oraz zegar ze wskazówkami zamiast wyświetlacza. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny sprzęt, zabuduj go ścianką z gliny, kafelków, aby pasował do wnętrza w stylu retro albo znajdź dla niego miejsce na przykład obok pieca chlebowego. 
 
Dobre rozwiązanie, to połączenie starego z nowym, na przykład niewygodne fajerki w dawnym piecu zastąp płytą gazową z żeliwnymi rusztami. Do rustykalnej kuchni wybierzesz nowoczesny piekarnik w kolorze starego złota lub mosiądzu ze stylową rączką, gałkami i analogowym zegarem.
 
reklama
 

NAJMODNIEJSZE KOLORY

 
to złamana biel, różne odcienie czekolady, a także stal, miedź i złote dodatki.
 
Klimat rerto stworzysz też kuchennymi sprzętami – dekoracyjnymi emaliowanymi garnkami, dzbankami, kubeczkami, miedzianymi rondlami, stylizowanymi ekspresami do kawy oraz czajnikami. Wybór jest naprawdę duży. Dodaj do tego naturalne materiały i świeże zioła, a przytulna atmosfera gwarantowana.
 
Więcej o kuchniach w stylu retro przeczytajcie w wydaniu Werandy Country 5/2019
 

Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: Michał Mrowiec, Gutek Zegier, Jonas Lundberg, materiały prasowe

Weranda Country nr 5/2019