Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SQUID – osłona, którą przykleisz do szyby

 
 
Squid to osłona okienna, jakiej jeszcze nie było! Z jednej strony zasłania przed podglądaniem, z drugiej – nie przeszkadza patrzeć na świat. Na czym polega jej niezwykłość?
 
Efekt SQUIDA można porównać do dymnej lub pokrytej szronem szyby okiennej. Chroni intymność rodziny, bo zasłania nas z zewnątrz. Czujemy się więc podwójnie komfortowo: możemy spokojnie podziwiać widoki po drugiej stronie szyby, pozostając jednocześnie niewidoczni.

 

Czy tak samo jest, gdy zapada zmrok? 


Także wieczorem SQUID stoi na straży prywatności, jednak im ciemniej na zewnątrz, tym bardziej widać, co dzieje się w domu. Lepiej więc wtedy zaciągnąć dodatkowe zasłony lub rolety. 


Skoro nie jest zasłoną ani roletą, to czym właściwie jest?

 
Nowoczesną, awangardową firanką do zadań specjalnych! To delikatna przejrzysta tkanina, jednak nie wieszamy jej na karniszach, ale przyklejamy do szyby. To bardzo nowatorski pomysł.
 
reklama
 

A co ze słońcem i ciepłem? Czy tak przysłonięte wnętrza nie nagrzewają się za bardzo? 

 
SQUID zasłania okno, ale nie zaciemnia pokoju. W przeciwieństwie to tradycyjnych firanek zatrzymuje dużą część promieni słonecznych. Jest więc idealnym rozwiązaniem w przypadku okien południowych, najmocniej nasłonecznionych. Ciepło natomiast jest blokowane podwójnie: po pierwsze, nie ma przestrzeni pomiędzy odporną na słońce tkaniną a szybą okna, po drugie –  sama tkanina odbija część promieni słonecznych, zależnie od koloru jest to od 25 do 35 procent. Osłona jest tak skuteczna, że może obniżyć temperaturę w pokoju nawet o trzy stopnie!
 

Jak odbywa się przyklejanie?

 
Bardzo łatwo, bo SQUID nie zawija się, nie roluje i nie zostawia śladów po mocowaniu na szkle. Jakby tego było mało, można ją wiele razy odklejać i przyklejać. Jest odporna na działanie wilgoci i ma właściwości antybakteryjne.
 

Gdzie możemy ją montować?

 
W każdym pomieszczeniu, które chcemy ochronić przed ciekawskimi spojrzeniami czy przegrzaniem. Ponieważ jest subtelnym wykończeniem, będzie pasować do różnych wnętrz, niezależnie od wystroju. Ile pojawi się pomysłów, tyle samo znajdziemy zastosowań. 
 

A co z wielkimi przeszkleniami? 

 
Wielkość i kształt tkaniny nie są problemem. Możemy osłonić całe okno lub jego część. Tylko od nas zależy, w jaki sposób zabezpieczymy nasze pomieszczenia.
 
Z Agnieszką Gołębiewską, szefową marketingu firmyy Anwis produkującej osłony oraz rolety wewnętrzne i zewnętrzne rozmawiała Joanna Halena
 

osłony i rolety ANWIS:
anwis.pl


Zdjęcia: materiały prasowe