Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Biurka dla dzieci – 10 aranżacji dla każdego ucznia

W stylu skandynawskim - biurko Fino, Bellamy, totodesign.pl
 
 

Zadanie domowe: jak zachęcić dziecko do nauki?  Pomoże idealne biurko – zmyślny stolik, wygodne krzesło i wesołe dodatki.

 

Biurka dla dzieci

 
Biurko to centrum dowodzenia dla każdego ucznia. Nie może być za małe, bo musi się na nim zmieścić nie tylko komputer, ale też podręczniki, zeszyty, cyrkle, przybory do rysowania. O czym warto pamiętać wybierając biurko dla dziecka?
 
Model z regulowaną wysokością nóg wystarczy na dobrych kilka lat. A na takim z uchylnym blatem lepiej się pracuje. W małym pokoju przyda się biurko ze schowkiem w blacie, z nadstawką na książki albo chowane w szafie. Dla przedszkolaka wybierz niski stolik do zabawy i rysowania. 
 
Nie bój się kolorów! Biurko w pokoju dziewczynki będzie pięknie wyglądało w odcieniach pastelowych różów, mięty i błękitów, w pokoju chłopca w błękicie, czerwieni i szarości.
 
Pamiętaj, że meble w pokoju dziecka powinny być przede wszystkim funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne. Wybierając biurko zwróć uwagę na to, aby stopy dziecka nie zwisały – powinny opierać się swobodnie o podłogę, łokcie powinny być oparte o biurko, a plecy wyprostowane. 
 
reklama
 

Przybornik i organizer na biurko

 
Każdemu uczniowi przyda się cała armia dodatków do biurka: kolorowy organizer na ścianę lub tablica do przypinania karteczek, na której zapisze wzory albo obce słówka, pudełka na przybory i dobre oświetlenie. Odpowiednie do nauki światło ma naturalną barwę i moc 1000 lumenów (ok. 75 watów). Kolorowe półki pomogą utrzymać porządek i pozwolą stworzyć własne małe królestwo.
 
Wybierając dodatki, pomyśl o zainteresowaniach dziecka. Może marzy, aby zostać archeologiem albo kosmonautą? A może kocha zwierzęta? Na pewno znajdziesz dodatki, które pozowlą mu rozwijać pasje. Możliwości są nieograniczone!
 
 
Tekst i wybór: Magdalena Burkiewicz, Eliza Otto
Zdjęcia: materiały prasowe
 
Weranda Country 9/2017