Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Relaks w wannie – łazienka w stylu country

Relaks w wannie – łazienka w stylu country
 
 

Szukasz aranżacji łazienek z wanną, by znaleźć pomysł na swoje wnętrze? Sprawdź inspiracje w stylu country! Zdjęcia znajdziesz w galerii.

To prawda, że podczas kąpieli w wannie zużywamy trzy razy więcej wody niż pod prysznicem. W trosce o środowisko nie musimy napełniać wanny po brzegi każdego dnia. Jednak raz na jakiś czas – możemy, a nawet: powinniśmy. Kilkunastominutowa gorąca kąpiel pozwala zmniejszyć uczucie samotności oraz łagodzi stres. Relaks w wannie redukuje napięcia mięśniowe, likwidując przy tym ich skutki uboczne,  na przykład ból głowy i bezsenność. Jeśli czujesz się zachęcony/-ona wstawieniem wanny do łazienki, sprawdź, jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt.

Jak dobrać wannę?
 

Pięknie wyglądają wanny wolnostojące, jednak okazują się niepraktyczne, jeśli mamy zamiar używać wanny również jako brodzika prysznicowego. Gdy w domu znajduje się oddzielna kabina – nie jest to problemem.

reklama


Najbardziej trwałe są wanny żeliwne, lecz nie są najprzyjemniejsze w użytkowaniu. Okazują się zimne i twarde. Są także… głośne. Strumień wody dźwięcznie odbija się o dno wanny żeliwnej, co bywa uciążliwe dla pozostałych domowników. Tańszą wersją tego produktu są wanny emaliowane, czyli blaszane. Mają podobne właściwości, co wanny żeliwne, również pasują do łazienek stylizowanych na stare, są jednak mniej trwałe. Aktualnie do najpopularniejszych należą wanny akrylowe. Tylko w nich można zainstalować zestaw do hydromasażu. Akryl jest zdecydowanie cichszy i milszy w dotyku: cieplejszy w kontakcie ze skórą. Wanny akrylowe różnią się między sobą: te lepszej jakości nie żółkną.

Aby dobrać idealną wielkość wanny, należy wziąć pod uwagę dwa rozmiary: łazienki oraz… swój. Przykład? Gdy zamierzasz siedzieć w wannie z wyprostowanymi nogami, zmierz się dokładnie w tej pozie, by nie okazało się, że jest za krótka o trzy centymetry. A może wolisz wannę krótką, ale szerszą? To ty będziesz korzystać z wanny – kup taką, aby móc się w niej zrelaksować.


_________________________
Tekst: Karolina Marek-Wolińska
Fot. Michał Grabowiecki, Yassen Hristov/Hompics, Brent Darby/Narratives, Michał Skorupski, Igor Dziedzicki, Jola Skóra/Jam Kolektyw, Michał Mrowiec, Cecilia Möller/Living4media/Free, Dariusz Radej