Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kuchnia z wyspą – inspiracje w stylu country

Kuchnia z wyspą połączona z salonem - wnętrze w drewnie.
 
 

Sposób na dodatkową przestrzeń do gotowania i wspólnego celebrowania posiłków? Kuchnia z wyspą! Inspiracje w stylu country znajdziecie w galerii zdjęć.
 

Kolorowa wyspa w kuchni
 

W projekcie kuchni z wyspą można pozwolić sobie na trochę więcej luzu. Jeśli wszystkie meble są beżowe – niech serce zabije na zielono lub czerwono. Efekt? Murowany!

Na każde szaleństwo jest metoda. Jeśli obawiamy się, że kolorystyczny miszmasz okaże się przesadą, wystarczy dopasować blaty na szafkach do tego na wyspie. Wspólny mianownik to zawsze bezpieczne rozwiązanie.
 

Rondle zawieszone nad wyspą
 

Każdy mistrz kuchni wie, że rondle najlepiej mieć pod ręką, czyli pod sufitem. Niemożliwe? Wzorujmy się na stylu amerykańskim, gdzie nad blatami wiszą półki, a na nich, rzędami, chochle, patelnie i garnki. Wyspa to idealne miejsce na praktyczną, sufitową aranżację.
 

Kuchnia z wyspą i stołem
 

Złączenie szafki i blatu stołu na środku kuchni to metoda, by nie wędrować daleko z talerzami świeżo przygotowanych posiłków. Projekty z wyspami dwufunkcyjnymi cieszą się dużym powodzeniem na świecie. Coraz częściej można zobaczyć je również w polskich domach.
 

Wyspa kuchenna ze stojakiem na napoje
 

Kto z nas nie zmagał się problemem przechowywania wody w kuchni? Latem pijemy zbyt wiele płynów, by wynosić je do spiżarki. Wyspa może pełnić rolę stojaka na butelki. Nie tylko na wodę i soki, ale również na wino.
 

Ujarzmienie nieforemnych skarbów
 

W domach wielu z nas po kątach tułają się beczułki, słoje, dla których nie możemy znaleźć miejsca poza sezonem. Nie mieszczą się ani do szafki, ani na szafce. W wyspie można zagospodarować dużą otwartą przestrzeń, gdzie przestaną zawadzać, a staną się oryginalną dekoracją.
 

Mała kuchnia z wyspą
 

Wyspa nie musi znajdować się idealnie na środku pomieszczenia. Może przylegać jednym bokiem do ściany lub być przesunięta w jedną ze stron. Jeśli będzie dodatkowo pełnić rolę stołu, okaże się idealna do małej kuchni.

Zobacz również: 8 pomysłów na rodzinny stół w jadalni.

Tekst: KM
Zdjęcia: Shutterstock

reklama