Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Sypialnia mała i dobrze urządzona

Sypialnia mała i dobrze urządzona Sypialnia na poddaszu. Fot. Dariusz Radej
 
 

Sypialnia mała i dobrze urządzona? To możliwe! Wystarczy zastosować kilka trików. Zapraszamy po 10 gotowych aranżacji wnętrz do galerii zdjęć.
 

Sypialnia na poddaszu
 

Pokoje na poddaszu wymagają sprytnej koncepcji. To nieprawda, że pod skosami nie da się ustawić szafek. Oczywiście, że można! Ze sklepowych propozycji będziemy musieli zdecydować się na niskie komody. Szafy na zamówienie to większy komfort użytkowania. Pozwolą również wykorzystać każdy centymetr sypialni, co z pewnością docenimy z czasem. Przykładowe szafy w pokoju ze skosami znajdują się w galerii zdjęć  powyżej.

Warto pamiętać, że sypialnia na poddaszu ma swoje wielkie zalety: słychać tu lepiej śpiew ptaków i wpada więcej słońca. Gdy obawiamy się, że nadmiar światła nie pozwoli na długi sen, wystarczy dobrać nieco ciemniejszy, przydymiony kolor dla ścian, na przykład oliwkowy.
 

Sypialnia długa i wąska
 

W długiej i wąskiej sypialni zamiast szafy powinna znaleźć się garderoba. To mit, że garderoba wymaga dużego pomieszczenia i przebudowy. Wystarczy wstawić parawan za wezgłowiem łóżka! W wyznaczonym kąciku natomiast zawiesić kilka półek i drążek na wieszaki. Takie rozwiązanie jest zarówno praktyczne, jak i estetyczne.

Mała uwaga – nie należy decydować się na stawianie łóżka w poprzek wąskiego pokoju, jeśli nie zostanie miejsce na obejście mebla. „Przeskakiwanie” materaca nie prezentuje się dobrze.
 

Sypialnia i salon w jednym
 

Pokoje młodzieżowe zazwyczaj spełniają jednocześnie rolę sypialni i salonu. W małych pomieszczeniach ciekawym pomysłem jest wstawienie łóżka piętrowego. Pod nim zmieści się biurko lub kanapa dla gości.

Jeśli sypialnia i salon znajdują się w jednym pokoju to warto wydzielić choć delikatnym akcentem strefę aktywności i odpoczynku. Dobrze wyznaczyć na łóżko wnękę lub pomalować ściany w tym miejscu na inny kolor.

Sprawdź także: 6 pomysłów na szybką zmianę wnętrza.

Tekst: KM
Zdjęcia: Dariusz Radej,  Igor Dziedzicki, mat. prasowe, Marcin Grabowiecki, Kasia Mitkiewicz, Jan Brykczyński, Rafał Lipski, Polly Eltes/Narratives

reklama