Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jak dobrać markizę na taras?

Markiza typu pergola P40 WAREMA
Markiza typu pergola P40 WAREMA
 
 

W końcu nastała piękna pogoda i możemy częściej wychodzić na świeże powietrze, a tym samym więcej czasu spędzać na tarasie czy balkonie. Aby móc w pełni z niego korzystać w upalne dni, powinniśmy się zastanowić nad kupnem markizy, która zapewni wysoki komfort dla użytkownika. Praktyczny i funkcjonalny taras powinien mieć ochronę przeciwsłoneczną. W zależności od wyboru tkaniny, poszycie markizy może zatrzymywać aż 95% szkodliwych promieni UV.                

Firma WAREMA oferuje szeroki wachlarz rozwiązań ochrony przeciwsłonecznej, dostosowany do różnego typu budynku bądź fasady. Wszystkie produkty są dostarczane na zamówienie.         

Wybór markizy zależy od: sytuacji montażowej, miejsca zainstalowania markizy, napędu i rodzaju obsługi oraz dodatkowych opcji w zależności od potrzeb klienta. W zależności od miejsca zainstalowania, istnieje możliwość montażu markizy: na ścianie, suficie lub do krokwi dachowych. Stabilne aluminiowe konsole połączone z odpowiednimi materiałami mocującymi gwarantują pewne mocowanie markizy.

Markizy tarasowe można podzielić na trzy główne grupy: markizy kasetowe, markizy z otwartymi ramionami oraz markizy-pergole. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i są przeznaczone do różnych wymagań użytkownika.
 

Markizy kasetowe WAREMA

Szczególnie praktyczne i efektowne są markizy kasetowe WAREMA. Elegancka kaseta chroni materiał i ramiona przed zabrudzeniami i warunkami atmosferycznymi. Z kolei rolety wolantowe zapewnią ochronę przed głębokim słońcem i ciekawskimi spojrzeniami.

Do wyboru są kwadratowe lub  półokrągłe kasety. Szczególnie teraz modne są kanciaste kształty.

Markiza kasetowa typ K50 WAREMA to zwarta konstrukcja o prostoliniowym kształcie, która jest  szczególnie dobrze dopasowana do domów z płaskimi dachami. Produkt ten zdobył nagrody iF Design i Design Awards Red Dot. Dla zacienienia większych przestrzeni markiza K70 WAREMA ma jeszcze więcej opcji wyposażenia do zaoferowania. Alternatywą jest również markiza K60 WAREMA. Charakteryzuje się ona eleganckim, półokrągłym wyglądem i pasuje zarówno do nowoczesnych domów, jak i domów o charakterze rustykalnym.
 

Markizy z otwartymi ramionami WAREMA

Otwarte lub półkasetowe markizy charakteryzują się filigranową formą i niezawodną ochroną przeciwsłoneczną. Markizy otwarte typ G60 WAREMA najczęściej mocuje się do stropu balkonu lub pod okapnikiem. Dzięki temu materiał przy zamkniętej markizie jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi.

Markiza tarasowa typ 700S WAREMA charakteryzuje się tym, że znajduje się ona w specjalnie przygotowanej dla niej wnęce w fasadzie budynku. Na przedniej belce zamontowana  jest osłona aluminiowa, która przy zamknięciu markizy tworzy jednolitą całość z elewacją.


 

Markiza typu pergola P40 WAREMA

Jest to konstrukcja zadaszenia stałego, na której jest ruchoma markiza kasetowa. Pergola składa się z aluminiowych profili podpartych na słupach, na których jest rozpięte poszycie.

Pergola firmy WAREMA ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie są duże przestrzenie np. wokół domu czy restauracji. Markiza typu pergola zapewnia jednocześnie komfort i funkcjonalność poprzez wygodną obsługę i wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Pergola P40 WAREMA ma wiele nowych rozwiązań technologicznych m.in.:

- secudrive® jest to nowy system prowadnic, dzięki którym stalowa taśma sprężynowa w szynach prowadzi materiał przez całą swoją długość. W ten sposób markiza jest zabezpieczona ze wszystkich czterech stron. To zabezpieczenie zapobiega prześwitom światła i tworzy wysoką ochronę przeciwwiatrową. Oprócz tego materiał jest odpowiednio napięty.

- pośrodku Pergoli występuje standardowo słały wzmacniający profil, który stabilizuje urządzenie

W prywatnym domu, czy w ogródku restauracji pergola P40 tworzy miłe i przytulne miejsce. Dodatkowo możliwe jest dołączenie do niej oświetlenia w postaci LED.

Markiza - Pergola P40 WAREMA dostała nagrodę Red Design Award za innowacyjny produkt.
 

Dodatki do markiz

Dając każdemu idealne dopasowanie markizy do swoich potrzeb, istnieje duży wybór dodatków.

Kaseta i stelaż jest lakierowany proszkowo w kolorach RAL wg wzornika WAREMA Farbwelt - 440 kolorów. Najczęściej do markiz stosowany jest materiał akrylowy, który gwarantuje najwyższą jakość, zapewniając komfort termiczny i ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki impregnacji, materiał jest zabezpieczony przed zabrudzeniami oraz gniciem. Tkanina jest obszyta z wysokogatunkowych nici teflonowych PFFE (Teflon) TENARA®.  WAREMA oferuje ponad 300 wzorów tkanin.

Sterowanie markizy jest kolejnym ważnym kryterium doposażenia markizy.

Sterowanie WMS (Warema Mobile System) umożliwia wygodne i indywidualne sterowanie poprzez pilota. Warema Web Control to nowoczesna wersja inteligentnego sterowania osłonami przeciwsłonecznymi poprzez smartphone. Dzięki temu można łatwo kontrolować markizę  bądź inne osłony. Dodatkowo markizy mogą być wyposażone w oświetlenie LED i promiennik ciepła.

Tab.1 Wymiary markiz tarasowych i markizy typu pergola firmy WAREMA:

 

 

Markizy kasetowe

Markizy o otwartych ramionach

Markiza Pergolowa

 

 

H60

 

G60

 

K50

K70

K60

P40

 

Max. szerokość (m)

5,00

7,00

7,00

7,00

7,00

6,50

 

Max. wysięg

 (m)

3,00

4,00

4,00

4,00

4,00

7,00

 

 

Źródło: materiały promocyjne, www.markizy.pl

reklama