Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Tapety na ścianę – 18 aranżacji

Tapeta fizelinowa z kolekcji Karlslund, BoråsTapeter, jvd.pl
 
 

 

Radosna tapeta


Może być jak wielki obraz opowiadający ciekawą bajkę albo jak duże okno na świat, o którym marzymy. Tapety na ścianę - popatrz, jak ozdobić nimi dom.
 

Tapeta na jednej ścianie


Jeśli masz ochotę ożywić wnętrze, szukaj tapet z mocnym, wyrazistym wzorem. Ale nie przesadzaj, wystarczy jedna ściana! Dobry pomysł to łączenie tapet z farbami. Resztę ścian pomaluj neutralnym kolorem, najlepiej najjaśniejszym z tonów, które są na twojej tapecie, lub uniwersalną bielą.
 

Łączenie tapet - aranżacje


Nie bój się zestawiać na jednej ścianie różnych wzorów, na przykład pasków z kwiatkami, byle tylko były w podobnych barwach. Możesz też połączyć ten sam motyw, ale w innych odcieniach. Zobacz, jak biały pasek lub lamperia w wyrazistym kolorze elegancko oddzielają dwie różne tapety. 
 

Jak wykorzystać resztki tapety?


Możesz nimi wyłożyć szuflady, ale też drzwi szafy, wnękę, zagłówek  czy część ściany za kanapą lub nad biurkiem. Fajnie wygląda pas tapety na jednobarwnej ścianie. Pytaj w sklepach  o przecenione resztki kolekcji, kup je po okazyjnej cenie i poszalej!
 

Tapety na ścianę - wzory
 

Modne są tapety imitujące inne struktury – cegłę, drewno oraz beton. Na uwagę zasługują wzory florystyczne, geometryczne, a także monochromatyczne. Wyjątkowej aranżacji potrzebują fototapety, ponieważ niewłaściwie rozmieszczone mogą przytłaczać dane pomieszczenie.

Tapety z napisami
 

Wnętrza ze zgrabną dawką humoru mogą zostać przystrojone tapetami z napisami. Polskie, hiszpańskie, włoskie, angielskie hasła mogą życzyć nam smacznego lub przypomnieć o cierpliwości. Bardzo oryginalnie prezentują się tapety z odręcznym pismem.

Tekst i wybór: Magdalena Burkiewicz/KM 
Zdjęcia: materiały prasowe

reklama
Weranda Country nr 2/2016