Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

6 pomysłów na szybką zmianę wystroju wnętrza

POMYSŁ NR 1: ZMIANA WYSTROJU OKNA. Okna zajmują dużą część mieszkania, ale to nie wszystko. Od tego, jakie firany i zasłony wybierzemy, zależy, ile światła i o jakim nasyceniu będzie wpadać do pomieszczenia. Żółte, prześwitujące materiały wprowadzą radosną atmosferę, natomiast niebieskie pozwolą się wyciszyć. Warto poeksperymentować z długością zasłon, ich przeziernością oraz udrapowaniem, a także zastanowić się nad zamontowaniem innych systemów: rolet rzymskich lub żaluzji. Fot. z Weranda Conutry 3/2017: Monika Lewandowska, Dariusz Radej, Aneta Tryczyńska, Materiały Prasowe
 
 

 

Metamorfozy wnętrz

Wiosna pojawia się z zaskoczenia i oczekuje ewolucji. Nie ma w tym nic złego – pod koniec marca odradzają się do życia rośliny, wybudzają ze snu niedźwiedzie i rozśpiewuje się ptactwo. By nie pozostać w tyle, warto zaznaczyć skok w nową porę roku i zmienić coś w swoim otoczeniu. Zbliża się okres wzmożonej pracy w ogrodzie, więc na dekorowanie pozostaje niewiele czasu. W galerii prezentujemy 6 sposobów na szybką zmianę wystroju wnętrza.

Wiosna to czas zmian

Zdarza się, że choć wnętrze jest dopracowane, zaczyna nam się nudzić i irytować. Okazuje się, że to naturalna reakcja, gdy w życiu coś się zmienia. Ta sama kobieta inaczej urządzi salon, gdy jest roztrzepaną singielką, niż kiedy pełni rolę matki trójki dzieci. Tymczasem wiosną taki przełom przychodzi u większości z nas. Organizm regeneruje się i nabiera sił do pracy. W tym czasie jesteśmy najbardziej otwarci na nowe wyzwania i podejmowanie odważnych decyzji.

Szybka zmiana wystroju wnętrza

Decyzja o zmianie wystroju wnętrza bywa zupełnie spontaniczna. Tymczasem remont powinien zostać uzgodniony z racjonalnym wyprzedzeniem. W końcu należy umówić się z fachowcami, wybrać materiały, przygotować projekt… Alternatywą dla rewolucji jest szybki lifting wnętrza. Opiera się na bezinwazyjnych i mało kosztownych metodach, które z powodzeniem wykonamy sami bez pomocy z zewnątrz.

Wspomniane zmiany najprościej przeprowadza się w domach w stylu klasycznym, gdzie bazę stanowią proste wzornictwo oraz stonowane kolory. Przykład: szara sofa zupełnie odmieni swoje oblicze, gdy przystroimy ją kolorowymi poduszkami boho, a prosty stół nabierze wyrazu dzięki dizajnerskiemu obrusowi. Po pewnym czasie bardzo łatwo będzie odmienić wnętrze poprzez zakup nowych poduszek lub bieżnika.

Polecamy również – Wiosenny detoks: jak zadbać o zdrowie i urodę?

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki, Monika Lewandowska, Dariusz Radej, Aneta Tryczyńska, Igor Dziedzicki, Kamila Markiewicz-Lubańska, materiały prasowe

reklama