Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Tradycyjne francuskie kuchenki Lacanche

Tradycyjne francuskie kuchenki Lacanche: piękne i niezawodne
Tradycyjne francuskie kuchenki Lacanche: piękne i niezawodne
 
 

Piękne opakowanie to nie wszystko. Te kuchenki słyną bowiem z jakości wykonania, która zapewnia wydajność, moc i pełną kontrolę nad tym, co pichcimy. 


Kuchenki firmy Lacanche mają w niektórych środowiskach status kultowych. To przez ich unikalny, charakterystyczny styl oraz intensywne, lśniące kolory. Poza tym są inspirowane profesjonalnym sprzętem, z którego korzystają szefowie kuchni.  

W zgodzie z tradycją francuskiego rzemiosła 

W Burgundii mieści się niewielka miejscowość Lacanche. Od XIX produkuje się tam piece i sprzęt kuchenny. Miejscowość Lacanche mieści się w sercu regionu słynącego z wina i wybornej kuchni. Nie tylko odzwierciedla sztukę kulinarną, ale również odgrywa ważną rolę w jej promocji.

Historia miejscowości Lacanche jest ściśle powiązana z obróbką metali, robiono to tam już w średniowieczu. Budowano wtedy kuźnie, w których wykorzystywano żelazo i wodę. Jednego i drugiego było w okolicy pod dostatkiem.

W XV w. książę Burgundii zbudował odlewnię w miejscu zwanym La Canche. W 1763 r. właściciel ziemski Jean-Baptiste Richard de Curtil postawił tu piec hutniczy. Parę lat po Rewolucji Francuskiej Jacques-Etienne Caumartin postanowił w dalszym ciągu eksploatować kuźnie i rozwijać fabrykę. Podejmował inwestycje, aby podnieść jakość odlewni i zwiększyć jej zdolność produkcyjną.

reklama


W XIX i XX w. do rozwoju działalności przemysłowej przyczynił się Ferdinand Coste i jego potomkowie. Obecnie kuchenki Lacanche produkowane są w tej samej fabryce z zachowaniem wieloletniej tradycji rzemiosła.   

Firma Lacanche nadal korzysta tylko i wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Wszystkie kuchenki składane są ręcznie i produkowane pojedynczo.  

Nie tylko piękne, ale też ekologiczne

Marka Lacanche szczyci się także tym, że w pełni przestrzega zasad ekologicznego projektowania i produkcji. Należy do francuskiej organizacji Eco-Systèmes, która ma na celu rozwój odzyskiwania i recyklingu materiałów oraz zachowanie równowagi ekologicznej. Dlatego w produkcji kuchenek Lacanche  wykorzystuje się głównie materiały i komponenty wykonane z metali, np. stali, stali nierdzewnej, stali emaliowanej, miedzi, mosiądzu, żeliwa i odlewanego aluminium. Dzięki temu kuchenki podlegają recyklingowi w ponad 90%!  

Dlaczego warto mieć kuchnię Lacanche w domu? 

Kuchenki Lacanche dodadzą kuchni ducha i poprawią wystrój w większym stopniu niż jakikolwiek inny sprzęt. Ich charakter, kolor, doskonałe wzornictwo oraz wysublimowany styl natychmiast przyciągają wzrok i zachęcają do gotowania!  

Duża powierzchnia kuchenki wyposażona w elektryczne lub gazowe płyty grzewcze różnej mocy, dwa lub trzy średniej albo dużej wielkości piekarniki, a także stabilne i odporne akcesoria, jest nie lada gratką dla tych, którzy lubią czuć się jak szef kuchni. Ten sprzęt pozwala w pełni wykorzystać zdolności kulinarne.

 
Kuchenki Lacanche są unikalne i produkowane na zamówienie.
Każdy może sam zaprojektować i skonfigurować swoją kuchenkę na stronie www.lacanche.pl.


LCF KUCHNIE Sp. z o.o.
Wyłączny dystrybutor i partner serwisowy w Polsce kuchni LACANCHE.
www.lcfkuchnie.pl
Profil na Facebooku:
​​​​​​​www.facebook.com/lacanchepolska