Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jak urządzić domek letniskowy?

Domek w stylu morskim. Kolekcja tkanin Maritime, Prestigious Textiles, prestigious.co.uk
 
 

Biało-niebieskie dodatki – i już wiesz, że jesteś  nad morzem. Deski na ścianach i poroża – leśniczówka! A może wolisz chatę pod strzechą – jak u babci na wsi? Podpowiadamy, jak urządzić stylowy domek letniskowy. 


Domek nad morzem 

Gałąź i muszle wyłowione prosto z morza, marynarskie pasy i stare bielone deski. Nikt nie ma wątpliwości, że jesteśmy w nadmorskim letnisku. Z pasiastej tkaniny uszyj poduszki, girlandy i zasłony. Miejsce pod oknem wykorzystaj na siedzisko lub praktyczne schowki.  

Chatka w lesie 

Blacha falista zamiast glazury w łazience, żarówki na grubych linach w miejscu tradycyjnej lampy, umywalka i wanna odlane z betonu, a zagłówek z kawałka stali po przejściach. Oto współczesna leśniczówka! Warto podpatrzyć pomysł na boazerię ze starych desek. 

Na kółkach 

Przytulny kącik w przyczepie? Czemu nie! Inspiracją mogą być angielskie domki pasterskie. Dziś bardzo często służą jako wakacyjne chatki. To sypialnia, kuchnia i łazienka w jednym. Jadalnia i tak się nie zmieści, więc stół i krzesła wynieś na zewnątrz. 

reklama

Sielskie klimaty 

Wakacje jak u babci? Wcale nie jest ci potrzebna wiejska chata. Drewniany dom można zbudować z gotowych elementów. By go postawić, wystarczą 3-4 tygodnie. Łatwo też powiększyć go o kolejne części, więc nie martw się, że zabraknie ci miejsca. 

Nowoczesna stodoła 

Przesuwane drzwi na prowadnicach są jak wielka okiennica. Osłonią taras i wydzielą dodatkowy pokój, gdy przyjadą goście. Elewacja z desek z czasem zacznie tracić kolor, więc pamiętaj, by co kilka lat ją impregnować.

 

opracowanie Magdalena Burkiewicz
zdjęcia shutterstock, materiały prasowe 

Weranda Country nr 7/2016