Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kilka słów o urządzaniu wnętrz: Dorota z Baba ma dom

Dorota mówi o sobie "Baba" i faktycznie, babka z niej niezwykła. Od kompletu kuchennych noży woli komplet narzędzi do majsterkowania. Efekty swoich prac pokazuje na swoim wnętrzarskim blogu. Zdjęcia: Dorota Lewandowska www.BabaMaDom.pl  
 
 

Z Dorotą Lewandowską, prowadzącą bloga BabaMaDom.pl rozmawiamy o tym, co jest najważniejsze w domu, jakie dodatki zawsze się sprawdzają i co ją inspiruje w urządzaniu wnętrz.

Urządzanie wnętrza to dla mnie
Twórcza mordęga, mnóstwo pracy fizycznej, ale z maksymalnym zadowoleniem w końcowym efekcie. Coraz częściej wyjściem z sytuacji staje się również przeróbka czegoś i pokazanie starego przedmiotu w nowej odsłonie.

Najważniejsze w domu jest
Światło. W nowym domu dosyć ważne stało się doświetlenie każdego zakamarka z racji niedogodnego usytuowania budynku względem stron świata. Pojawiło się kilkadziesiąt punktów świetlnych i udowodniłam, że wszystkie są potrzebne.

Mój ulubiony styl wnętrza
Nowoczesny, skandynawski, minimalistyczny. Niektóre szczegóły modernu i retro, wracając do łask w ostatnich latach, również staram się przemycać do swoich wnętrz.

W kuchni najbardziej lubię
Wielki półwysep kuchenny. W zastanym pomieszczeniu były aż cztery okna, a to niestety ujmowało ścian, jakie przydałyby się na wiszące szafki. W rezultacie powstała wysoka zabudowa na jednej ścianie w półwyspem, w którym zmieściła się większość mediów.

W salonie moich marzeń nie może zabraknąć
Stolików - kilku. Potrzebuję z każdego miejsca siedzącego mieć dostęp do blatu, na którym można odstawić kawę czy przekąski.

Te dodatki zawsze się sprawdzają
Wazony, poduszki, świece. Może być jeden wazon, ale co tydzień nowa roślina w nim; poduszek mam nawet za dużo, bo zaczynają się nie mieścić na sofach, koniecznie dobrane rodzajem materiału do panującego sezonu; świece są magiczne i wprowadzą przytulny klimat do każdego wnętrza.

Inspiruje mnie
Natura. Naturalne tkaniny, dodatki, kolory. W jasnych odcieniach.

Kiedy myślę o domu za miastem
Widzę szerokie pola, dużo zieleni, podłogę z desek i sad z własnymi owocami wszelkich gatunków. Do takich marzeń przyda się spiżarnia przy wielkiej kuchni.

Wypowiedzi: Dorota Lewandowska www.BabaMaDom.pl
Opracowanie: Katarzyna Kujac
Zdjęcia: Dorota Lewandowska

reklama