Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kilka słów o urządzaniu wnętrz: Aleksandra z Fotownętrza

Aleksandra z wykształcenia jest budowlańcem, ale teraz pełni rolę pełnoetatowej mamy. Jej pasją jest fotografia, dekorowanie oraz aranżowanie wnętrz. Zdjęcia: Aleksandra Łysiuk z fotownetrza.blogspot.com  
 
 

O urządzaniu wnętrz, dodatkach i blogowych inspiracjach rozmawiamy z Aleksandrą Łysiuk, prowadzącą blog fotownetrza.blogspot.com.

Urządzanie wnętrza to dla mnie
Ulubiony sposób spędzania czasu i okazja do pobudzania kreatywności. Jest to także niekończący się proces, który uwielbiam. Bardzo często coś zmieniam w mieszkaniu, choćby drobiazgi, ale zawsze sprawia mi to dużo radości.

Najważniejsze w domu jest
Stworzenie takiego wnętrza, w którym można się zrelaksować, poczuć bezpiecznie i przytulnie.  Dom powinien mieć niepowtarzalny charakter, dopasowany do potrzeb i upodobań domowników.  Dużą rolę odgrywają tutaj dodatki, często posiadają one wartość sentymentalną, są źródłem miłych wspomnień. To one w dużej mierze powodują, że dom jest „nasz”, jedyny w swoim rodzaju.

Mój ulubiony styl wnętrza
Nie mam jednego ulubionego stylu. Podoba mi się styl boho, skandynawski i  industrialny oraz ich mieszanki. Lubię jasne wnętrza z kolorowymi dodatkami, a także takie, w których występują elementy marokańskie lub przedmioty z duszą.

W kuchni najbardziej lubię
Zapach świeżo parzonej kawy, kosze pełne kolorowych warzyw i owoców, zioła w doniczkach i piękne naczynia. Lubię, kiedy kuchnia jest przytulna i ciepła, kiedy widać, że żyje.

W salonie moich marzeń nie może zabraknąć
Wiszącego fotela, który od dawna jest moim marzeniem. Na pewno musiałby się tam też znaleźć kominek oraz duże okno wychodzące na ogród.

Te dodatki zawsze się sprawdzają
Świeże kwiaty w wazonie, świece, poduchy oraz czarno-białe fotografie. Tak naprawdę to odpowiednio dobrane dodatki tworzą klimat wnętrza i nadają mu niepowtarzalny charakter.

Inspiruje mnie
Inspiracje czerpię głównie z gazet, książek, internetu. Oglądam bardzo dużo zdjęć. Staram się również jak najwięcej zaczerpnąć z otoczenia, w którym przebywam. Każde wyjście do restauracji czy kawiarni może być inspirujące.  Źródłem inspiracji dla mnie jest również natura, połączenia kolorystyczne, jakie w niej występują oraz podróże.

Kiedy myślę o domu za miastem
Widzę dom z drewnianymi okiennicami, ogrodem pełnym kwiatów i hamakiem na ganku. Jest tam także drewniany stół nakryty obrusem, a na nim ciasto domowej roboty i orzeźwiająca lemoniada.

Wypowiedzi: Aleksandra Łysiuk z fotownetrza.blogspot.com
Opracowanie: Katarzyna Kujac
Zdjęcia: Aleksandra Łysiuk

reklama