Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kilka słów o urządzaniu wnętrz: Pracownia A czemu nie

Haftowane podkładki będą idealną ozdobą stołu podczas przyjęcia. Taki wzór doskonale skomponuje się z gładką, białą porcelaną. Zdjęcia: Agnieszka Urbanowska, Andrzej Wiliński, www.aczemunie.com.pl.  
 
 

O urządzaniu wnętrz, inspiracjach i ulubionych stylach rozmawiamy z Agnieszką Urbanowską z Pracowni Rzeczy Ładnych A czemu nie, autorką bloga o szyciu www.aczemunie.com.pl.

Urządzanie wnętrza to dla mnie

Urządzanie wnętrza przypomina układane puzzli. Początkowo odnosi się wrażenie, że elementów jest tak dużo, że nie da się ich łatwo ułożyć w całość. Każdy element to zapisany gdzieś myśli, naszkicowany pomysł, to poszukiwanie faktur, kolorów, detali. Ten rozsypany, twórczy chaos, stopniowo i powoli się układa. Ważne, by zacząć od największych elementów, bazy i stopniowo przechodzić do detali.

Na początku tworzenia projektu pozwólmy sobie na popełnianie błędów. Zawsze można je skorygować. Może się przecież okazać, że coś do czego byliśmy na początku przywiązani, wręcz pewni, że będzie dla naszego wnętrza idealne, w praktyce nie sprawdza się i jest niefunkcjonalne. Nie spieszmy się więc z decyzją.

Najważniejsze w domu jest

Dom tworzą ludzie, dom to atmosfera, to niepowtarzalny charakter, mikroklimat, który budujemy sami. Dlatego ważne jest, by wnętrze pasowało do nas, jak wygodne buty. Podpatrujmy trendy, słuchajmy propozycji projektantów, ale nasze wnętrze dopasowujmy do siebie. To my do naszego domu codziennie wracamy i to on jest dla nas, a nie odwrotnie.

Mój ulubiony styl wnętrza

Najcenniejsza dla mnie we wnętrzu jest jego prostota i harmonia. Jeśli te zasady są spełnione, czuję się dobrze. Zachwyca mnie wiele rozwiązań i połączeń. Niezależnie, czy jest to styl skandynawski, prowansalski, bardzo ostatnio modny styl boho, czy eklektyzm.

W kuchni najbardziej lubię

Rozgardiasz na kuchennym blacie roboczym, na którym piętrzą się produkty, naczynia, noże, deski. Składniki czekają na swoją kolejność, by znaleźć się we właśnie przygotowywanym posiłku. Kuchnia to życie, serce domu. Dobrze, jak jest funkcjonalna, czyli to co najczęściej używanie znajduje się tuż pod ręką. Jeśli do tego jest przestronna, czego chcieć więcej?

W salonie moich marzeń nie może zabraknąć

Solidnego, dębowego stołu, a na nim świeżych kwiatów w wazonie. Bardzo często urządzając wnętrza zapominamy o kwiatach. A to właśnie one dodają życia i blasku. Pomieszczenie pełne nawet najciekawszych dodatków, bez roślin pozostanie tylko pomieszczeniem. Wprowadzając kwiaty do domu, wprowadzamy do niego radość.

Te dodatki zawsze się sprawdzają

Fajne dodatki to takie, które można łączyć ze sobą, budować różne zestawienia. Osobiście uwielbiam serwetki, makatki, poduszki, obrusy, podkładki, fartuszki. Sama wybieram tkaniny i wzory.

Inspiruje mnie

Marta Gessler - od zakupu książki "Kwiatostan" rozpoczęła się moja przygoda i miłość do kwiatów i florystyki. Liczy się roślina i jej piękno samo w sobie.

Martha Stewart – ikona marki, którą stworzyła i rozwija na wielu płaszczyznach, począwszy od akcesoriów do domu, a skończywszy na tekstyliach i dodatkach do ogrodu. Niezwykle inspirująca kobieta.

Donna Hay – uwielbiam jej prace, sposób aranżacji i stylizacji potraw, niedościgniony wzór "fotografii użytkowej", jeśli można użyć takiego określenia, mistrzostwo na talerzu i sztuka sama w sobie.

Kiedy myślę o domu za miastem widzę

Widzę drewniany dom z solidnym kominem i zielonymi okiennicami, pełen rabat i zieleni wokół.

Wypowiedzi: Agnieszka Urbanowska
Opracowanie: Katarzyna Kujac
Zdjęcia: Agnieszka Urbanowska, Andrzej Wiliński, www.aczemunie.com.pl

reklama