Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Piec kaflowy: moda na stare wzory

Kaflowe piece wracają do łask Inspiracja w zieleni
 
 

Bez trosk, bezpiecznie, błogo i wygodnie, czyli jak u Pana Boga za piecem. Tylko najpierw trzeba go mieć... Na szczęście kaflowe cuda powracają do łask. I to ich stare wzory.

Jeśli go jeszcze nie macie, pomyślcie, jak byłoby miło poczuć się jak u Pana Boga za piecem... Zwłaszcza, gdy na zewnątrz słota.

Czy wiesz, że...
•Charakterystyczne mikropęknięcia na szkliwie kafla (harys) mają wszystkie zabytkowe piece; to nie wada, ale coś naturalnego. Powstają pod wpływem gorąca. Wielu klientów ceni ten efekt, bo nadaje kaflom patynę. •Najstarszy w Polsce piec kaflowy,z końca XV w., obejrzymy w muzeum w Raciborzu. •Reliefy i wgłębienia w kaflach to nie tylko dekoracja – dzięki nim piec ma większą powierzchnię i szybciej nagrzewa pokój.
W naszej galerii zdjęć znajdziecie mnóstwo ciekawych inspiracji, wzorów i aranżacji. Stary piec kaflowy w salonie wcale nie musi oznaczać, że całe wnętrzne musi być zaaranżowane jak wiejska chata. Na pewno jednak nawet nowocześnie urządzonej przestrzeni doda ciekawy akcent "country". Zapraszamy.

reklama
Tekst: BEATA MAJCHROWSKA

Zdjęcia: Rafał Lipski, Aneta Tryczyńska, Joanna Siedlar, Michał Mrowiec, Marek Szymański, Joanna Pawłowska, Piotr Tołwiński, Colin Poole/Gap Interiors, Living4Media/Free, materiały prasowe firm