Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Nowe ogrodowe

Zanim przyjdzie słota
 
 


Zanim przyjdzie słota
Drewniane tarasy czy altany zimą mają dosłownie przechlapane. Chyba że odpowiednio o nie zadbamy. Olej Sadolin Superdeck z żywicami oraz woskami, wnikając głęboko w drewno, wzmacnia je i chroni przed deszczem oraz śniegiem. Nadaje się do różnych gatunków drewna, również egzotycznych. Za opakowanie 0,75 l zapłacimy około 37 zł, 2,5 l kosztuje około 110 zł. Do wyboru pięć kolorów.
www.sadolin.pl

***

Wyrwać chwasta
Nieładnie wyglądają schody przed domem czy ogrodowe ścieżki, gdy między kamieniami zaczynają wyrastać chwasty albo mech. Dlatego przyda się specjalny czyścik. Ma dwie różne końcówki – jak grabie i skrobak – i dostanie się do najmniejszej nawet szpary. Żeby ogrodniczce było wygodniej, ma teleskopowy uchwyt. Cena: 39,99 zł.
www.weltbild.pl

***

reklama

Pięknie potargana
Sosna wejmutka ‘Green Twist’ jest niewykle ozdobna dzięki gęstej „czuprynie” i niebieskozielonym igłom. A przy tym niezbyt wymagająca, odporna na suszę i mróz. Doskonała na rabaty, wrzosowiska i do ogrodów skalnych. Poleca ją Szkółka Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan Nowaczyk.
www.zszp.pl

***

Obejście na błysk
Lastriko, gres, kamień naturalny, klinkier – Sidolux Expert przywróci blask podjazdom, tarasom, schodom i ścieżkom. Ale na tym nie koniec – preparat z powodzeniem zabezpiecza też metalowe okucia i meble ogrodowe z PVC. Zapłacimy za niego od 12,99 do 13,99 zł.
www.sidolux.pl

***

W nowym wydaniu
MacTronic Retro doskonale naśladuje stare naftowe lampy, ale jest od nich stokroć bezpieczniejsza. Nie musimy do niej nalewać nafty, wystarczy bateria – paluszek. Zamiast żarowki ma LED-y. Potrafi świecić bez przerwy nawet 4 dni. Można ją kupić w różnych kolorach za 32 zł.
www.mactronic.pl

***

Wygodna i bezpieczna
Cięcie gałęzi to ciężka praca, dobrze więc mieć profesjonalnego pomocnika, jak piła ręczna SW73 ze specjalnymi zębami. Wygodny uchwyt sprawia, że bezpiecznie się ją trzyma. Do tego w piwnicy nie zajmie dużo miejsca, bo się składa. Kosztuje około 70 zł.
www.fiskars.pl

Weranda Country nr 6/2012