Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kuchnia w stylu country

Kuchnia w stylu country 1. Drewno w trzech kolorach: orzech, avorio i azzurro decape Meble z serii Laura (Cucine Lube). Mebella Design, www.cucinelube.pl
 
 

Pastele, koronki, len, wiklina i malowane naczynia – tak niewiele trzeba, by wyczarować nastrój. Zobaczmy, jak robi się to w innych krajach.

Co kraj, to obyczaj – mówi znane powiedzenie. Nie inaczej jest z wnętrzami. Kuchnia w stylu country? To, jak wygląda, zależy od tego, co widać za oknem: ocean, pola lawendy, a może wrzosowe wzgórza?

W wydaniu greckim królują biele, niebieskości i dużo słonecznej żółci. Obowiązkowo muszą pojawić się okiennice, najlepiej granatowe, i kamień na podłodze.

Z kolei Prowansja to rozbielone fiolety i zielenie. W drewnianych szafkach zamiast szybek – koniecznie kurnicze siatki. Całość doprawiona lawendowymi malunkami.

reklama

Im bardziej na północ, tym chłodniejsze odcienie. W kuchniach skandynawskich gołębia szarość – odcień morskiej wody. I sto procent natury, czyli drewno i len (zamiast frontów szafki mają płócienne zasłonki). Szwedzi lubią też latarenki. Na koniec mała odmiana – country nie musi być zgrzebne i surowe.

Kuchnie angielskie są bardziej wytworne: ze zdobionymi meblami, kryształowymi szybkami w kredensach, blatami z granitu i pałacowymi żyrandolami.

Która wersja kuchni w stylu country najbardziej się Wam podoba?


Tekst: Urszula Bajorek
Fotografie: Serwisy Prasowe 


ZOBACZ TAKŻE: Dom, który zachwyci każdego miłośnika Prowansji

Weranda Country nr 1/2012