Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jak remontować dom – 9 kroków do szczęśliwego finiszu

1. Zrób listę rzeczy do poprawki Nie możemy mieć w zamyśle po prostu: „łazienka”. Jeśli remontujemy łazienkę, należy wypisać: wymiana podłogi, armatury, zrywanie tapety, kładzenie glazury itd. Może jednak zechcemy zostawić terakotę, a zmienić wyłącznie ściany? Każda informacja jest ważna i powinna zostać przekazana wykonawcom, którzy postarają się nie uszkodzić elementów niepodlegających remontowi. Gdy remont obejmuje drobne poprawki w całym domu: wymianę elementów instalacji elektrycznej, mocowanie uchwytów czy regulację okien, również należy wszystko spisać szczegółowo, punkt po punkcie. Tylko jasny harmonogram pozwoli na sprawną pracę.
 
 

Jak remontować dom, by się gorzko nie rozczarować? Prezentujemy prosty poradnik w 9 krokach.

Zbliża się lato – czas wakacji i remontów. To w słoneczne dni najchętniej podejmujemy się malowania, wymiany glazury i prac w ogrodzie. Pełni energii nie podejrzewamy, że drobne poprawki pochłoną ogromne nakłady finansowe i czasowe, jeśli nad nimi odpowiednio nie zapanujemy.

Najczęściej popełniane błędy przy remoncie

Istnieje grupa błędów, które konsekwentnie powtarzamy w trakcie remontów. Wymieniamy najpopularniejsze z nich.

Niedoszacowanie kosztów: to najczęstszy błąd. Sklepy używają coraz bardziej zmyślnych zabiegów marketingowych, by skusić klientów do zakupu o wiele droższego wyposażenia, niż zakładaliśmy. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujemy całej ściany w mozaice lub stylizowanej złotej armatury.

Opieranie się na opiniach z Internetu: nie chcemy dać się oszukać, więc szukamy komentarzy na temat fachowców w sieci. Pamiętajmy jednak, że opinię może dodać każdy – szczególnie sami zainteresowani. Odpowiedzmy sobie szczerze – kto po zakończeniu prac pisze peany na temat zatrudnianego fachowca? Oczywiście, zdarzają się wyjątki, jednak – no, cóż, są to wyjątki.

Brak planu zagospodarowania: totalny remont kuchni powinien zostać poprzedzony dokładnym projektem. Bez niego nie wiadomo, czy trzeba przenosić gniazdka elektryczne, robić nową wentylację, odpływ. Zapanuje chaos!

Nieznajomość realiów: czyli podejmowanie decyzji bez zastanowienia się. Prysznic z funkcją masażu to może i dobry pomysł, ale czy będzie prawidłowo funkcjonował w domku letniskowym, w którym jest słabe ciśnienie wody?

By uniknąć błędów, zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajduje się krótka instrukcja, jak przeprowadzić remont.

Tekst: KM
Zdjęcia: Pixabay, Shutterstock

Zobacz również: Jak sprawdzić działkę budowlaną przed kupnem?

reklama