Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Świąteczna lampka z choinką

Zrób to sam: zimowa lampa ścienna. Dremel  
 
 

Na pewno macie jeszcze ręce pełne roboty: zakupy, prezenty, sprzątanie? Ale nie dajcie się porwać bez reszty tej przedświątecznej gonitwie. Pamiętajcie, że to, co w czasie tych świąt najważniejsze, to spokój, zdrowie i radosne rodzinne biesiady. Te święta to takie światełko w tunelu szarej codzienności i warto je dostrzec.

A skoro o światełku mowa...

Gdy już ze wszystkim się uporacie, na pewno weźmiecie się za przystrajanie waszych domów. Choinka, wianki, lampiony. Macie już jakieś pomysły na stworzenie magicznego nastroju? Jeśli jeszcze nie, może przyda wam się mała inspiracja - co powiecie na własnoręcznie zrobioną lampkę? Wyższa szkoła jazdy? Ależ skąd. Wystarczy kilka dobrych narzędzi, ołówek, nożyczki, płyta multiplex, sznur diodowy i mały wałek do malowania. Gotowa lampka na pewno zachwyci wszystkich domowników i gości, a zapalona - wpuści do wnętrza nastrojowe światło. Bez wątpienia to bardzo efektowna dekoracja.

Jak ją zrobić? Poniżej instrukcja krok po kroku (spójrzcie też na zdjęcia):

Krok 1 Użyj szablonu do narysowania na kartonie kształtu choinki o długości 40 cm i szerokości 25 cm. Wytnij wzór za pomocą nożyczek i przenieś go przy użyciu ołówka na płytę multiplex o wymiarach 40x60cm.

Krok 2 Do wyrzynarki, np. Dremel Moto-Saw,  zamocuj brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych (MS52) i wytnij owal. Upewnij się, że zachowujesz równe odstępy między krawędziami choinki, którą wcześniej narysowałeś, a brzegami owalu.

Krok 3 Użyj narzędzia wielofunkcyjnego, np. Dremel Micro i wiertła do drewna o średnicy 4 mm (636), aby po kolei wyciąć otwory układające się w kształt choinki. Są to miejsca, w których później zostaną umieszczone diody LED. Trzymaj narzędzie pod odpowiednim kątem i upewnij się, że otwory znajdują się w odległości co najmniej 1 cm od siebie.

Krok 4 Wymień wiertło do drewna w swoim narzędziu wielofunkcyjnym na taśmę szlifierską( EZ SpeedClic SC407). Usuń wszelkie odłamki drewna i wygładź krawędzie wyciętego owalu i każdego z małych otworów.

Krok 5 Dla uzyskania prostego, ale eleganckiego efektu, wałkiem malarskim pomaluj owal z jednej strony białą farbą akrylową. Nałóż równomiernie dwie warstwy, aby optymalnie pokryć powierzchnię. Pozostaw farbę do wyschnięcia.

Krok 6 Na koniec umieść diody LED ze sznura diodowego w otworach, a reszta kabla niech opadnie swobodnie w dół. Następnie przymocuj swoją nową lampę do ściany za pomocą dwóch śrub.

Krok 7 Voila! Lampa jest gotowa.


Opracowanie: na podstawie materiałów firmy Dremel

Zdjęcia: Dremel/materiały prasowe

 

 

 

 

 

 

reklama