Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jakie drzewko wybrać na Boże Narodzenie?

Jakie drzewko wybrać na Boże Narodzenie?
 
 

Jak wybrać idealne drzewko na choinkę bożonarodzeniową? Zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze! Zapach, wygląd, a może trwałość? 

Choinka, która postoi najdłużej
 

Najdłużej stoi jodła. Ma długie, ale płaskie, tępo zakończone, delikatne igły, które nie kłują w palce. Jej gałązki łatwo rozpoznać: zakończone są rozłożystą stopką, z podłużnymi, stojącymi szyszkami, które nie spadają z drzewa. Można kupić pospolite i kaukaskie. Są uznawane za najszlachetniejsze choinki, więc ich ceny nie należą do niskich.

Który świerk jako choinka?
 

Najostrzejsze igły ma świerk pospolity: sztywne, dwucentymetrowe, piekielnie kłujące, na szczęście krótkie. Do tego długie, gładkie, wiszące szyszki. Drzewka są gęste i efektowne, niestety po kilku dniach zaczynają się sypać.

reklama


Najbardziej dekoracyjnie wygląda świerk srebrny, bo ma błękitnawe igły. Stoi dłużej niż pospolity, ale jest droższy.

Najsmuklejszy z kolei wyrasta świerk serbski z woskowanymi od dołu na biało igłami i zwisającymi ciemnofioletowymi lub purpurowymi szyszkami.

Choinka, która najbardziej pachnie
 

Za to najpiękniej pachnie sosna. To zaleta żywicy, której drzewka mają zwykle tak dużo, że aż kapie. Igły są długie, sztywne, rosną w pęczkach i nie opadają. Sosna bardzo kłuje, więc trudno ją wystroić na święta. Często właśnie ona jest wzorem dla projektantów sztucznych choinek.Zdjęcia: Pixabay

Weranda Country nr 1/2014