Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Aniołki i inne cuda: ozdoby świąteczne DIY

Aniołki i inne cuda
 
 


Choinkę ubieramy dla dzieci – a one najbardziej lubią wieszać na drzewku ozdoby, które zrobią same. Nie odbierajmy im tej radości!


ŚWIĄTECZNE OZDOBY JAK Z NIEBA


Skrzydlate wstążki
Przygotuj 3 metry wstążki o szerokości 2 cm, arkusz złotego kartonu lub jednorazową blaszkę do pieczenia (gotowe skrzydła do wytropienia w pasmanterii), zszywacz. Potnij tasiemkę na równe kawałki i złóż tak, by powstała pętelka. Skrzydła wycięte z papieru albo blaszki przyczep do wstążki zszywaczem lub przyszyj. Gotowe aniołki „posadź” na bombkach.

Kotyliony
Naszykuj krepinę, arkusz ozdobnego papieru, obrazki z buźkami aniołków, papierowe podkładki pod szklanki albo kawałki starych koronek, klej, srebrną nitkę i igłę. Potnij krepinę na równe paski i sfastryguj, gdy ściągniesz końcówki nitki, powstanie kółko. Ponaklejaj aniołki na kółka wycięte z ozdobnego papieru, a te na podkładki lub koronki (wcześniej przywiąż do nich nitkę). Przyklej wszystko do krepinowych kotylionów. I anielski chór jest już gotowy.

reklama

PROSTO NA CHOINKĘ
 

Bomb(k)owe muchomory
Czubek z kokardą. Weź białą i czerwoną taśmę izolacyjną, wstążki w tych samych kolorach w kropki i w kratę, plastikowe dekoracyjne muchomorki i silikonowy klej. Z taśm zrób kontrastowe opaski na bombki, przyklej do nich muchomorki. Do uchwytu bombki przywiąż kokardy i gotowe!

Ekogwiazdki
Nic prostszego. Z tektury wycinamy gwiazdki. Malujemy je szarą i białą farbą w taki sposób aby przypominały korę brzozy. Przyklejamy do bombek albo ze sznurka lub wstążki w kratę dorabiamy im pętelki. Gwiazdki wieszamy nie tylko na choince. Mogą ozdobić żyrandol, zasłony, wiklinowy kosz, a nawet prezenty.


OZDOBY ŚWIĄTECZNE DIY DLA AMBITNYCH


Serca na rykowisku
Jeśli nie jesteś wielbicielką kroju i szycia, może znajdziesz kogoś w rodzinie, bo efekt naprawdę wart jest zachodu. Uszyj serca (nie zapomnij o doszyciu parcianego sznurka na zawieszkę) i wypchaj je watą. Owale wycięte z filcu obszyj tasiemką i przyklej do serduszek. Na koniec doklej plastikowe albo papierowe jelonki.

Dla łasuchów
Z czerwonego papieru wytnij koła o średnicy minimum 20 cm i potnij na ćwiartki. Następnie zawiń w rożki i sklej. Papierową lub materiałową koronkową taśmę przyklej do brzegów, a wycięty grzybek na środku rożka. Na koniec potnij drucik i zrób z niego zawieszki. Gotowe ozdoby można napełnić ulubionymi łakociami naszych pociech.

Tekst: Dorota Paśniewska 
Fotografie: Flora Press 

Weranda Country nr 1/2012