Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jaką pościel wybrać na upalne lato? 30 pięknych propozycji z bawełny i lnu do Twojej sypialni

Poszewki perkalowe Sylvie Thiriez Palerme, podpierzyna.com
 
 
Upalne, letnie noce możesz spędzić w towarzystwie ptaków, w dżungli, na sielskiej łące albo leśnej polanie... Kolorowych snów! 
 

Przewiewne tkaniny na upały

 
Satyna z bawełny egipskiej to najlepsza tkanina na letnie upały. Pościel z niej utkana będzie gładka, wyjątkowo przyjemna dla skóry i oddychająca. Możesz też wybrać len albo zwyczajną bawełnę.

Dawniej gospodynie krochmaliły powłoczki. Dzisiaj tkaniny jeszcze na etapie produkcji mogą być maceryzowane – są wtedy wytrzymalsze i mają delikatny połysk. Kupując pościel, zwracaj uwagę na certyfikaty eko. Masz wtedy pewność, że piękny wzór na powłoczce nie został nadrukowany szkodliwą farbą. 
 

Ptaki i motyle – pościel na lato w najmodniejszych wzorach

 
Najmodniejsze wzory pościeli? To zwierzaki i rośliny podpatrzone w starych atlasach, przywodzące na myśl dobry mieszczański świat. Do projektowania wzorów na pościeli biorą się też graficy. Przykładem jest chociażby polska marka Las i Niebo z tkaninami w malowane ptaki. Ich autorką jest Małgosia Gibas-Grądman. Zwierzakami leśnymi szczyci się Morgan Kendall, a motyle upodobała sobie Tricia Guild. Niektóre rysunki tak idealnie oddają świat przyrody, że przed snem nauczymy się rozpoznawać rasy psów czy liście drzew.
 

piękne połączenia w letnim klimacie

 
Biel zestawiona z morskim albo z pudrowym różem czy czarnym kolorem będzie idealna dla osób, które potrzebują wyciszenia w sypialni. Jeśli więc nie przepadasz za wyrazistymi kolorami, to propozycja na lato idealna dla Ciebie. Aby było ciekawiej, wybierz lamówki albo zdobne guziki. Połóż też na łóżku kilka poduszek różnej wielkości. A jeśli skusisz się na wzór, wybierz geometrię czy monochromatyczne ptaki i kwiaty. 
 
WIĘCEJ letnich inipracji do sypialni ZOBACZYsz W WYDANIU WERANDY COUNTRY 8/2019
reklama