Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Składanie serwetek – 20 pięknych inspiracji

Zdjęcie 16/21
 
 
Porcelana, szkło i sztućce to nie wszystko... Stół ubierają też serwetki, dlatego warto postarać się, żeby były pięknie ułożone.
 

dekoracja stołu: serwetka z kwiatkiem
 

Nie musisz robić wymyślnych układanek, ale w święta owiń serwetką gałązkę lub kwiat np. cyklamen i przewiąż kolorowym sznureczkiem. Uplisuj serwetkę jak ozodby wachlarz lub po prostu z fantazją ustaw na talerzu. Zainspiruj się pomysłami z galerii na górze.
 

subtelna Dekoracja ze smakiem

 
Oprócz fantazyjnie złożonej serwetki do dekoracji przydadzą się słodkie smakołyki – winogrona, cukierki albo ciasteczka. Przy okazji zaostrzą apetyt gości!
 
reklama

 

Choinka z serwetki krok po kroku

 
Weź: • dwukolorowe papierowe serwetki, najlepiej w odcieniach zieleni • ewentualnie różne dekoracje: ciastka, opłatki, orzechy, wstążki
 
1. Zagnij cztery rogi tak, żeby powstała piramidka z trójkątów, staraj się robić równe odstępy.

2. Połóż piramidkę „na plecach” i zagnij boki tak, żeby krawędzie serwetek spotkały się pośrodku na drugiej stronie.

3. Znowu odwróć złożone serwetki. Teraz zagięte boki są na spodzie, drzewko ma czubek i podstawę.

4. Zawiń rogi. Tym razem ich nie składaj, bo choinka stanie się płaska, a nie trójwymiarowa. Powkładaj rogi do papierowych kieszonek, żeby się nie rozginały.

5. Choinka jest gotowa. Połóż ją na talerzu. Możesz wymyślić jakieś zabawne dekoracje, na przykład upiec z ciasta gwiazdki i ubrać w nie drzewko albo na każdej serwetce położyć żywą gałązkę lub opłatek.
 
Serwetki zwykle kładziemy po lewej stronie, ale tak pięknie udrapowanym należy się środek talerza.
 
 
Zdjęcia: Peter Garten/Picture Press/East News, Eller/Mondadori Press/East News, Living4media/free, Polly Eltes/narratives, Shutterstock
 
Weranda Country 1/2018