Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kalendarz adwentowy – galeria 20 inspiracji

 
 

Adwent to czas radosnego oczekiwania, które zaczyna się w czwartą niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Niecierpliwym odliczanie dni do świąt może umilić własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy z drobnymi niespodziankami.

Kalendarz adwentowy – tradycja

Dawniej kalendarze robiono z tektury, miały 24 okienka, które otwierano po kolei każdego dnia. W nich kryły się cytaty, scenki biblijne, a niektóre zostawiano puste – zgodnie z tradycją dzieci mogły się wtedy pochwalić świętemu mikołajowi swoimi dobrymi uczynkami, które zapisywały i tam zostawiały.

Kalendarz adwentowy DIY

Sposobów na własnoręcznie wykonany kalendarz jest wiele, a często najlepsze są te najprostsze. Możecie wykorzystać kolorowy lub szary papier. Udekorujcie go kolorowymi tasiemkami, naklejkami, bombkami, filcowymi gwiazdkami, szyszkami lub świeżymi gałązkami. Upominki owinięte w barwne papiery do pakowania prezentów – najlepiej o różnych wzorach i kolorach, od razu przyciągną uwagę, nie tylko dzieci. Nie zapomnijcie tylko ponumerować pakunków! Następnie ułóżcie je w pudełku, postawcie lub zawieście w widocznym miejscu. Niech sprawią wszystkim frajdę.

Zamiast papieru do pakowania, możecie wykorzystać papierowe torebki, woreczki z juty albo zrobić kolorowe sakiewki z filcu lub skrawków materiałów. Paczuszki pięknie wyglądają przewiązane wstążkami, spięte spinaczami i zawieszone w ozdobnej ramie, na gałązce lub na… wieszaku.

reklama

Z tektury sami złożycie małe pudełeczka, choinki lub niewielkie domki na drobiazgi. Możecie wykorzystać również tekturową tubę i zrobić z niej kilka mniejszych skrytek na prezenty, a następnie przymocować do choinki wyciętej z dużego kartonu.

Piękną ozdobą są maty z wyszywanymi kieszonkami, z których wyglądają świąteczne ozdoby i smakołyki. Jeśli macie dryg do szycia to zróbcie taki w kształcie choinki, anioła lub renifera. Udekorujcie go szyszkami, bombkami, wstążkami i czym jeszcze masz ochotę!

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?

W kalendarzu adwentowym dla dzieci możecie schować łakocie: pierniczki, cukierki, pralinki, czekoladki, ozdoby choinkowe, które najmłodsi potem sami zawieszą na świątecznym drzewku, drobne zabawki: malutkie maskotki, breloczki, foremki, samochodziki, kolorowe ozdoby (np. bransoletki, spinki do włosów), naklejki, elementy, które złożą się na większy zestaw (np. puzzle, klocki) lub kolekcję (np. figurki) oraz akcesoria szkolne (np. kredki, flamastry).

Tekst: Agata Baca
Fot. Shutterstock