Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Rośliny do dekoracji zimowych

Rośliny do dekoracji zimowych Dzika róża to wdzięczna roślina do wianków i bukietów.
 
 

Gwiazdkowe ozdoby możemy robić nie tylko z zielonych iglaków czy jesiennych owoców, ale także z zasuszonych kwiatów, a nawet z ozdobnej kapusty lub listków jarmużu. Wybierz rośliny do dekoracji zimowych!

Rośliny piękniejące w grudniu świetnie nadają się na oryginalne dekoracje ślubu zimowego. Ostatni miesiąc w roku jest uważany za szczęśliwy dla młodych par, poza tym zawiera magiczne „R” w nazwie i dlatego coraz więcej zakochanych wymawia sakramentalne „tak” właśnie w tym czasie. Jeśli interesuje Cię ten temat, zobacz także: Przesądy ślubne – coś niebieskiego…

Do wyjątkowych dekoracji zimowych przydadzą się…
 

1. Ostrokrzew kolczasty
 

Zimozielony krzew o skórzastych, błyszczących liściach i czerwonych jagodach. Zimą zetnij krótkie gałązki, zrobisz z nich girlandy, wianki i wiązanki.
 

2. Miechunka rozdęta
 

Jej krwistoczerwone jagody są otoczone jaskrawopomarańczowym kielichem, papierowym w dotyku. Owoce miechunki zawieś na świątecznym drzewku lub nawlecz na nitkę i zrób naturalny choinkowy łańcuch.

3. Przegorzan kulisty
 

Ma kwiatostany przypominające najeżone cierniami kule. Świeże lub zasuszone zawieś na choince. Naturalnie są srebrnoniebieskie; jeśli chcesz mieć więcej kolorów, możesz je spryskać farbą w spreju.
 

4. Dzika róża
 

Dojrzałe owoce na krótkich łodyżkach zwiąż w niewielkie pęczki drucikiem florystycznym i przywiąż ciasno do wiklinowego wianka. Dla kontrastu dodaj świeżych liści ostrokrzewu. Zawieś wianek na drzwiach – będzie wprowadzał świąteczną atmosferę już od progu.
 

5. Papryczki chili
 

Żółte, pomarańczowe i czerwone. Ozdób nimi drzewko jak sopelkami lodu albo przymocuj pojedynczo drucikiem do wianków i wiązanek.

Rosliny do dekoracj zimowych wymienione powyżej prezentujemy w galerii zdjęć.

Wszystkich poszukiwaczy wrażeń estetycznych, zapraszamy również do artykułu: >>>>>Adwentowy kalendarz<<<<<, gdzie znajdują się ciekawe propozycje na kalendarze DIY, które są również pomysłem na upominek dla bliskich.

Tekst: Łukasz skop: bez-ogrodek-blog.blogspot.com/wer.red.
Zdjęcia: Shutterstock, Pixabay

reklama
Weranda Country nr 12/2016