Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

8 pomysłów na jesienne dekoracje do sypialni

Puf z robótki ręcznej Wełniane pufy to hit sezonu. Nie musisz kupować nowej - ciekawą alternatywą jest założenie ręcznie dzierganego wdzianka na stare siedzisko. Zdjęcie 7/8
 
 

Nie wierz w szary październik i oswój nową porę roku w swoim domu. Zapraszamy do galerii zdjęć po 8 pomysłów na jesienne dekoracje do sypialni!

Zmiana dekoracji w domu niesie za sobą więcej zalet, niż samo odświeżenie wnętrza. W nowym otoczeniu inaczej zaczynamy spoglądać na problemy i otwieramy się na alternatywne rozwiązania. Przy okazji przemeblowania pozbywamy się również niepotrzebnych rzeczy, oczyszczając atmosferę.

Dobre wibracje w sypialni są szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy śpimy odrobinę dłużej i mamy większe problemy ze wstawaniem rano. Warto wspomóc się kolorami, które wywołują w nas emocje tak samo, jak muzyka czy film. W nadchodzących tygodniach królują czerwony, pomarańczowy, żółty i zielony. To doskonale! Dlaczego? Otóż czerwony pobudza do działania, pomarańczowy buduje komfort bezpieczeństwa, żółty zwiększa poczucie własnej wartości i stymuluje pozytywne myślenie, natomiast zielony koi nerwy.

Poza psychologią koloru, drugą bronią przeciw jesiennej chandrze jest aromaterapia.

Naturalne olejki eteryczne do domu
 

Aromaterapię można stosować w domu poprzez świece zapachowe, kadzidła lub kominki ceramiczne na olejki naturalne. Bez względu na wybraną metodę, polecamy najskuteczniejsze olejki eteryczne na poprawę humoru. Ich właściwości zostały potwierdzone w licznych badaniach naukowych.

Lawenda ułatwia spokojne zasypianie, dlatego idealnie nadaje się do użycia w sypialni. Zapach jabłkowy łagodzi migreny, które szczególnie zagrażają nam w okresie jesienno-zimowym. Sosna to dobry wybór dla osób spiętych albo przepracowanych, gdyż obniża poziom stresu oraz lęku już po piętnastu minutach. Jaśmin pomoże w wahaniach nastroju, powracającym smutku i gonitwie myśli.

Jeśli w drugiej połowie roku czujesz spadek sił – do dzieła!

reklama


Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock