Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Boże Narodzenie: dekoracje z gałązek

Boże Narodzenie: dekoracje z gałązek Pomysłów jest mnóstwo. Wykorzystaj te, które podobają ci się najbardziej! fot. kwiaty & miut  
 
 

Już posprzątane, prezenty kupione, pierogi ulepione, nawet obrus wykrochmalony czeka. Za chwilę święta!! Ale zanim zjawią się goście, ozdóbmy jeszcze dom pachnącymi gałązkami. I nie chodzi nam wcale o drzewko bożonarodzeniowe... 

Choinkę ubiera każdy. I dobrze! Ale warto na święta upleść z gałązek także wieniec. Albo ułożyć świąteczny bukiet. Albo ułożyć drobne pachnące gałązki na stole, przy każdym talerzu lub ozdobić nimi bileciki z imionami biesiadników. Możliwości jest mnóstwo!

Wieniec z gałązek 
 

Najpiękniej, gdy w drobnym wianku wśród gałązek i szyszek mienią się bombki i listki ze złota. Przewiąż je kolorowym sznureczkiem i masz gotową dekorację na stół. Albo na drzwi


reklamaDekoracje zmieścisz nawet w niewielkim mieszkaniu. Małą wiązankę zawieś na klamce, wianek na ścianie zamiast obrazka. A bombki w oknie na patyczku bambusowym. Jeśli będzie trochę dłuższy niż wnęka, lekko się wygnie i łatwo wpasuje.

Wianek na drzwi DIY
 

Drzwi nieziemsko wyglądają w objęciach gęstej girlandy z gałązek cyprysu, jałowca i żywotnika. Wetknąć między nie można szyszki i czerwone kulki ostrokrzewu. Taki świąteczny łańcuch w wiejskiej tradycji symbolizuje więzi rodzinne.

W ogóle przystrajanie domu jest jak składanie życzeń sobie i bliskim. Rajskie jabłuszka na przykład wieszamy na znak i zaproszenie dla miłości, zieleń gałązek i igiełek przywołać ma zdrowie, a złoto - wiadomo, bogactwo.

Jakich gałązek użyć do świątecznych dekoracji?
 

Najczęściej wybierany jest świerk, ale nie tylko on się nadaje! Przecież wybór jest dużo większy. Oprócz cedru wszystkie gatunki są trwałe – nie tracą igieł. Małe gałązki weź do stroika, a te duże włóż do szklanego słoja. Taka dekoracja może nawet zastąpić choinkę.tekst: red.
zdjęcia i stylizacja: Łukasz Marcinkowski i Radek Berent z kwiaciarnia kwiaty & miut

Weranda Country nr 12/2016