Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Superfoods w kosmetyczce: polskie produkty pod lupą

fot. materiały prasowe tołpa  
 
 

Superfoods to żywność, która pozwala zachować zdrowie i urodę. A co, jeśli wprowadzimy  ją nie tylko do diety, ale również do… kosmetyczki?
 

Oleje dla zachowania piękna
 

Oleje to superskładniki. A to dlatego, że są delikatne, a zarazem skuteczne. Przeniesione niemal prosto z kuchni sprawdzają się w pielęgnacji i mają pozytywny wpływ na każdy rodzaj skóry. Wystarczy dobrać odpowiedni.

Oleje używane w produktach tołpa należą do superfoods, czyli zdrowych i pełnowartościowych składników odżywczych, które wyróżniają się dużą zawartością cennych składników: witamin, minerałów oraz antyoksydantów. I nie mówimy tu o jagodach goji, czy spirulinie, tylko dobrze nam znanych olejach: z lnu, migdałów, czy skórki cytryny. Właśnie te postanowiliśmy wykorzystać w naszych kosmetykach, bo tołpa:® green oils . To połączenie delikatności naturalnych olejków ze skutecznością superfoods.

reklama


Inspirowani zdrową dietą wybraliśmy np. olej z polskiego lnu, który można znaleźć w nawilżającym kremie wygładzającym . Jak nic innego zasługuje na miano superskładnika. Regeneruje skórę, a występujące w jego składzie NNKT, biorą udział w produkcji fosfolipidów. Pomagają utrzymać równowagę wodno-tłuszczową skóry oraz odpowiednie jej nawilżenie.

Olej z lnu jest bogaty w witaminę E, czyli doskonały przeciwutleniacz = antyoksydant, który chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W końcu nie bez powodu to witamina „młodości”. Działa ochronnie na lipidy skóry i wspomaga gojenie ran. Ale to nie wszystko, bo w oleju lnianym są również kwasy nienasycone, które uelastyczniają skórę, zmniejszają jej suchość i łuszczenie. Ich działanie normalizujące i przeciwzapalne ma korzystny wpływ na cerę mieszaną, tłustą i trądzikową.
 

Superfoods w pielęgnacji skóry
 

Od dawna wiadomo, że dieta to jeden z ważniejszych czynników wpływających na skórę. Teraz skóra może dostać „dawkę odżywienia” bezpośrednio z superfoods i to w postaci kosmetyków. Bo przecież na co dzień warto łączyć przyjemne z  pożytecznym.

W kosmetykach tołpa nie znajdziecie alergenów, SLS-u, silikonów, oleju parafinowego, parabenów i donorów formaldehydu. Producent zadbał o to, by dobrze odżywiona skóra mogła spać spokojnie.