Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Wiklinowy dizajn

Wiklinowy dizajn
 
 


Oto internetowy raj dla miłośników „zielonego” dizajnu: Ecomateria Concept Store (ecomateria.pl), czyli miejsce, w którym można się obkupić bez ekologicznych wyrzutów sumienia.

Tu nikt nie natknie się na drzewo z lasów deszczowych, trujące plastiki czy efekty katorżniczej pracy chińskich nieletnich. Ecomateria ma bowiem ZASADY, a są nimi: recykling, organiczność oraz fair trade. Już widzę kręcące nosami niedowiarki, mamroczące coś o trzech rzeczach na krzyż. Owszem, wybór nie jest wielki, ale dla nas liczy się jakość.

reklama

Kupimy tu lampy, książki, zabawki, drobiazgi do domu, upominki, koszulki, torby, koszyki, herbatę, a nawet meble. I to dizajnerskie, bo portal wspiera projektantów, którzy mają na uwadze dobro środowiska, inspirują się i pracują w harmonii z przyrodą. Zakupy pakowane są w papier recyklingowy, a transport obmyślony jest tak, żeby był zieleńszy od natki pietruszki.

Moi ulubieńcy z oferty Ecomaterii to drewniane radio z podłączeniem do iPoda, zegar ścienny w kształcie logo Batmana, wycięty ze starej płyty winylowej, i miniaturowe papierowe miasto dla dzieci.

Gorąco polecam także zakładkę „polski ekodizajn”!


Tekst: Weronika Kowalkowska
Zdjęcia: StockFood/Free, shutterstock.com

Weranda Country nr 6/2012