Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jedz lokalnie, ekologicznie i zdrowo

Teraz już nie ma wymówki, że do sklepu ze zdrową żywnością było za daleko!
Adresy internetowe, które pomogą ci jeść zdrowiej i kupować produkty lokalne. Teraz już nie ma wymówki, że do sklepu ze zdrową żywnością było za daleko! fot. Shutterstock

Jedz lokalnie
Locavore czyli lokalnożerca. To ktoś, kto stara się jeść tylko produkty wyprodukowane nie dalej niż 100 km od swojego domu. Wspiera małe, lokalne firmy, dba o środowisko (długi transport jest mało ekologiczny) i chce mieć większą kontrolę nad tym, co wrzuca do żołądka. Jedzenie, które wybiera, nie podróżowało przez pół świata, by trafić na jego talerz, i nie jest (tak przynajmniej wierzymy) napakowane chemią. Kupując je, daje zarobić rolnikowi, a nie wielkiemu koncernowi. Nie wierzy w bajeczki o ekologicznych pangach, które przecież trafiają do nas prosto z wielkiego ścieku, jakim jest delta Mekongu. Więcej informacji na www.jemylokalnie.pl.

Wiesz co jesz
Efood nie tylko powie ci, z czego składają się twoje müsli lub owocowy jogurt, ale też wytknie niezdrowe substancje i opisze dokładnie, czym może grozić ich zjedzenie. Wystarczy, że zeskanujesz w sklepie kod paskowy produktu telefonem, podłączysz się do sieci i już za chwilę wszystko będzie jasne. Do ściągnięcia: www.efood.com.pl.

Carpooling czyli podziel się samochodem
Blablacar pozwoli zaoszczędzić benzynę, pieniądze, chronić środowisko, a może zyskać nowych przyjaciół? Aplikacja kojarzy kierowców, którzy mają wolne miejsca w samochodach, i podróżnych bez własnego pojazdu. Punkt kontaktowy: www.blablacar.pl.

Zdrowe jedzenie zlokalizowane
Green love to gratka dla amatorów zdrowej żywności, którzy wybierają się w podróż. Na miejscu bezbłędnie skieruje nas w stronę najbliższego sklepu z ekologicznym jedzeniem, targu śniadaniowego, bazarku. Dostosowuje się do różnych potrzeb – pomaga nie tylko wegetarianom i weganom, ale też wrogom glutenu i amatorom knajp slow food. Zobacz: www.greenlove.pl.

Tekst: Weronika Kowalkowska

reklama
Weranda Country nr 5/2015