Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych już od 11 do 15 sierpnia

Fot. Regina Korczak-Watycha
 
 
Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich, do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych – to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbędą się w w dniach 11–15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.
 
To wyjątkowa impreza promująca Region Tatrzański, przybliżająca jego tradycje, historię, kulturę i … wabiąca kuchnią regionalną. Podczas czterech dni odbędzie się też mnóstwo imprez towarzyszących np. Konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy, Konkurs na Najlepszy Oscypek, Konkurs na Najładniejsze Stoisko.
 
Tegoroczne Targi zapraszają do ponad dwustu różnorodnych stoisk z różnymi, smacznymi produktami jak wino, wędliny tradycyjne, chleb na zakwasie, tłoczone oleje, konfitury, piwo, przyprawy, a także rękodzieło, wyroby z wełny, drewna, wyroby ceramiczne, hafciarskie... Tematem wiodącym będzie miód, więc stoisk z miodem możemy spodziewać się wielu.
 
Organizator Targów – Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zadba także o wyeksponowanie podhalańskiego dziedzictwa kulturowego w miejscu nazwanym „Zarembek Tradycji”. Tam odwiedzający zobaczą zwyczaje, obrzędy ludowe, stroje, szlaki turystyczne, czyli pełne bogactwo kulturowe tatrzańskiego regionu.
 
Spotkajmy się na Targach w Zakopanem. Powiat Tatrzański i Weranda Country zapraszają!
 
Więcej informacji na: www.produkty-regionalne.eu
 

 

reklama