Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Pod chmurką

Pod chmurką Fot. Matteo Manduzio/living4media /free  
 
 

Zamów słońce na weekend. Kilka godzin w ogródku dobrze ci zrobi. Na kocyku z książką albo z grabkami wśród grządek. I z przerwą na proste wiejskie śniadanie.
 

Cichy kącik


Przenieś salon przed dom. W bezchmurny dzień, gdy wyschnie poranna rosa, na ławce w ogrodzie, a jeszcze lepiej – na huśtawce, rozłóż poduszki i miękki pled. Do drzemki w południe i bujania w obłokach. Prosty stół i ławy zbite z desek, drewniana skrzynka zamiast taboretu albo beczka w roli barku. Podwórze można wysypać kamykami – będą przyjemnie chrzęścić pod stopami i nie zrobi się błoto po deszczu.
 

Jak u babci na wsi


Na stole obrus w kratkę, widok na stodołę. Nawet snopki siana mogą się przydać – do siedzenia. A po śniadaniu trzeba konie wypuścić na łąkę.
 

Wiejskie śniadanie


Głodni? Na dworze mamy większy apetyt i wszystko inaczej smakuje. Sery, bułka z masłem, dojrzałe pomidory i rzodkiewki z grządki – proste, ale pyszne. Stół najlepiej ustawić pod drzewem, będzie rzucało cień. Przyda się też przykrywka z siateczki, żeby zakryć półmisek przed muszkami i innymi nieproszonymi gośćmi.    
 

Warsztat ogrodnika


Konewka, rękawice, kalosze, grabie i wiadro – pomagają ci w pracy na grządkach. Ale wcale nie musisz ich potem chować. Wręcz przeciwnie. W towarzystwie donic z kwiatami, wiklinowych koszy czy drewnianego wózka będą ozdobą ogródka. Na drewnianym płocie zaplątał się groszek pachnący. Do sielskiego obrazka brakuje już tylko prania schnącego na sznurku.

Tekst Jaoanna Zaguła
Zdjęcia: Matteo Manduzio/living4media /free

Zobacz również: 10 rzeczy, których nie wiecie o wiśni.

reklama
Weranda Country nr 5/2016